13. 1. 2015 | Alexandr Stys

Stadion jede do Havlíčkova Brodu

Po těsné domácí prohře s Horáckou Slavii Třebíč čeká na hokejisty Litoměřic cesta do Havlíčkova Brodu. Rebel v minulém kole podlehl v přímém souboji o poslední příčku Prostějovu, a na tradičního účastníka soutěže tak opět zbylo dno tabulky. Pokud se chtějí domácí zachránit v soutěži, musí sbírat body, proti Litoměřicím však letos příliš neumí. Stadion vyhrál prozatím všechna tři vzájemná utkání. Zápas se hraje ve středu 14. ledna od 18:00.

• Prostějov - Havlíčkův Brod 5:1

V minulém kole Rebel sehrál důležité utkání na ledě Prostějova. Zápas, který rozhodl o tom, který z týmů spadne na poslední příčku. Domácí Jestřábi svému soupeři povolili pouze jednu branku a sami jich nastříleli pět. Havlíčkův Brod tak zpátky klesl na poslední příčku a čekají ho ještě krušné chvíle, pokud se hodlá v soutěži nadále udržet. Nejproduktivnější havlíčkobrodský hráč Tomáš Rousek v rozhovoru po zápase s Prostějovem uvedl, že na zápas s Litoměřicemi se Rebel určitě připraví na výbornou, a tak na Severočechy nečeká v Kotlině lehké utkání.

Vzájemné zápase ve prospěch Kališníků

Litoměřice začaly velmi dobře a už od úvodu byly lepším týmem na ledové ploše. Do vedení poslal domácí Jiří Rys, který se nejlépe zorientoval v brankovišti a dokázal trefit odkrytou branku. Dvougólové vedení zařídil nejproduktivnější litoměřický hráč Jaroslav Kalla. Ve druhé třetině se do hostující branky trefil ještě Marin Procházka a Stadion si tak pohodlně dokráčel k dalšímu domácímu vítězství.

Litoměřice – Havlíčkův Brod 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky:11. Rys (Kalla), 14. Kalla (Míka), 33. Procházka (Doležal, Ondráček).

První branka v zápase padla až ke konci druhé třetiny, kdy přesilovou hru využil Adam Chlapík. Po druhé přestávce dokázali domácí srovnat, ale vedení Stadionu vrátil o tři minuty později Martin Ondráček. O definitivní výhře Kališníků rozhodla až dvojnásobná přesilová hra, kterou dokázal využít nejlepší litoměřický střelec Vítězslav Bílek. Litoměřice si z ledu Havlíčkova Brodu odvezly tři body za výhru.

Havlíčkův Brod – Litoměřice 1:3(0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky:44. Kuchler (Rousek, Maliník) – 37. A. Chlapík (M. Novák, Míka), 47. Ondráček, 51. Bílek (Kalla, Rys).

Do utkání proti poslednímu týmu tabulky vstoupily Litoměřice velice dobře a od čtvrté minuty vedly brankou Zdeňka Doležala. Do první přestávky přidal druhý gól David Švagrovský a stejný hráč přidal i třetí branku domácích úvodem druhé dvacetiminutovky. Stadion přidal v polovině zápasu i čtvrtý zásah a hosté dokázali poté snížit jen brankou Rouska. Rebel tak ani potřetí v této sezóně nedokázal vyzrát na Kališníky.

Litoměřice – Havlíčkův Brod 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky:4. Doležal (Plášil), 14. Švagrovský (Novák, Míka), 21. Dvořáček (Kalla, Šulc), 29. Švagrovský (Špelda, Novák) – 33. Rousek (Kuchler, Maliník).

42. kolo z pohledu obou celků

• Prostějov - Havlíčkův Brod 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 9. Malý (Husák), 30. Indra (Luňák, Venkrbec), 31. Franek (Malý), 45. Meidl (Niko), 46. Venkrbec (Kajaba) – 27. Rousek (Tomek, Parýzek).
    Sestava Rebelu:Novák (46. Barus) – Sklenička, Pavlíček, Sedlák, Parýzek, Jelínek, Janáček, Semrád – Babka, Padělek, Seman, Rousek, Melka, Tomek, Minárik, Sedláček, Milfait, Kozlík, Boček, Chlubna.
  • Litoměřice - Havlíčkův Brod 0:1 (0:0, 0:1,0:0)
    Branky a nahrávky: 21. Malena (Bilčík).
    Sestava Litoměřic: Přikryl – Šulce, D.Bílek, Míka, Mikliš, Špelda, Kolář, Málek – V.Bílek, Kalla, Chlapík – Novák, Švagrovský, Ondráček – Procházka, Volek, Černoch – Racek, Zdeněk, Z.Doležal.