11. 1. 2015 | Alexandr Stys

Stadion čeká další těžký soupeř. Do Litoměřic zavítá Horácká Slavia Třebíč

Další soupeř z Vysočiny čeká na hokejisty Stadionu Litoměřice. Na domácím ledě vyzvou třetí celek tabulek z Třebíče. Na nepříjemného soupeře letos Severočeši neumí a prohráli všechny tři vzájemné zápasy. V posledním vzájemném zápase v základní části by tak Stadion měl zabrat a připsat si proti Bílým hvězdám alespoň jedno vítězství. Zápas se hraje v pondělí 12. ledna od 18:00.

• Třebíč - Prostějov 5:2

Třebíč v minulém kole hostila prostějovské Jestřáby a jako favorit také otevřela skóre zápasu. Do vedení poslal domácí Vodný. Po první přestávce hoste předvedli obrat díky dvěma rychlým brankám Matyáše a Luňáka. Horácká Slavia však před koncem druhé třetiny stihla srovnat a ve 40. minutě poslal domácí opět do vedení Dolníček. V poslední třetině dávala branky pouze Třebíč, která dotáhla utkání do vítězného konce a zvítězila 5:2.

V brankovišti Třebíče se v této sezóně stihlo vystřídat jíž sedm brankářů. Nejvíce startu si připsal Martin Falter, který odchytal i poslední dva zápasy Horácké Slavie proti Prostějovu a Českým Budějovicím.

Litoměřice zatím s Třebíči naplno nebodovaly

Jediný bod, který letos Kališníci s Horáckou Slavii získali, byl v prvním zápase. Stadion se dostal do rychlého vedení zásluhou Jiřího Ryse a tentýž hráč těsně po první přestávce dokonce zajistil Litoměřicím dvoubrankové vedení. Domácí však dokázali v základní hrací době vyrovnat využitím dvou početních převah a v nastavení pečetil výhru Třebíče Pekr, opět z přesilové hry. Litoměřice si tak z Třebíče odvezly bod za prohru 2:3.

Třebíč – Litoměřice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Bartoň (Burian, Čuřík), 39. Dolníček (Havel, Pekr), 61. Pekr (Erat, Dolníček) – 8. Rys (Bílek, Kalla), 21. Rys (Kalla, Bílek).

Ve druhém zápase Stadion dokonce ani nedokázal vstřelit soupeři branku na domácím ledě. O výsledku utkání rozhodla první třetina v níž se prosadil David Ostřížek a Jakub Bartoň, který využil přesilovou hru. Všechny šance Kališníků skončily na výtečně chytajícím Falterovi, jenž pochytal všech třiatřicet střel.

Litoměřice – Třebíč 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Ostřížek (Králík), 18. Bartoň (Holec, Pekr).

Třetí utkání, opět na ledě Horácké Slavie dopadlo znova ve prospěch domácích. Třebíč se dostala v zápase do rychlého vedení, když Pekr proměnil trestné střílení. Litoměřice dokázaly srovnat zásluhou Chlapíka, ale to bylo od nich v utkání vše a další góly přidala jen Třebíč. Z Vysočiny Stadion odjel bez bodů a s prohrou 1:3.

Třebíč – Litoměřice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Pekr (TS), 31. Králík (Raška, Šaur), 53. Čech (Křivohlávek, Paták) – 11. Chlapík (Šulc, Krstev).

42. kolo z pohledu obou celků

• Třebíč - Prostějov 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
    Branky a nahrávky: 18. Vodný (Šaur, Králík), 38. Bilčík (Erat, Pekr), 40. Dolníček (Bartoň, Bilčík), 46. Bartoň (Wasserbauer, Zdráhal), 50. Dolníček (Erat, Pekr) - 26. Matyáš (Meidl, Indra), 28. Luňák (Niko).
    Sestava Třebíč:Falter – Bilčík, Malena, Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Šaur, Jaroš – Pekr, Dolníček, Erat – Mrázek, Raška, Wasserbauer – Králík, Řípa, Vodný – Paták, Juráň, Čech.
  • Jihlava - Litoměřice 4:2 (2:0, 0:2,2:0)
    Branky a nahrávky: 5. Maliník (Jergl, Důras), 15. Čachotský (Kaláb), 46. Malec (Kaláb, Kuřítko), 47. Důras (Jergl, Maliník) – 33. Mikliš (Novák, Míka), 35. Ondráček (Švagrovský, Novák).
    Sestava Litoměřic: Král – Mikliš, Kolář, Špelda, Málek, Šulc, Míka, D. Bílek – V. Bílek, Kalla, Chlapík – Novák, Švagrovský, Ondráček – Zdeněk, Doležal, Racek.