9. 1. 2015 | Alexandr Stys

Stadion míří na Vysočinu. V dalším kole vyzve Duklu.

Sobotním soupeřem litoměřických hokejistů bude jihlavská Dukla, sedmý tým tabulky, který bude mít výhodu domácího prostředí. Oba týmy se už střetly třikrát a více bodů dokázal vytěžit Stadion, který Duklu dvakrát porazil. Před námi je tedy poslední čtvrtý vzájemný v základní části a Jihlava v něm bude plnit roli domácího favorita. Zápas se hraje v sobotu 10. ledna od 17:30.

• Prostějov - Jihlava 3:5

Minulé ligové kolo sehrála Dukla na ledě předposledního Prostějova. Pro hosty začal zápas velmi nepříznivě, když první třetiny prohráli s outsiderem 0:3. V kabině Dukly o přestávku asi nastalo zemětřesení a tým z Vysočiny dokázal ve druhé dvacetiminutovce otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. V rozmezí pěti posledních minut druhé třetiny Dukla svému soupeři nasázela čtyři branky a rázem se dostala do vedení. Skóre poté už jen korigoval Maliník na konečných 5:3 pro Jihlavu.

Litoměřice ze tří zápasu proti Jihlavě vytěžily šest bodů

První vzájemné utkání se hrálo v Kalich Areně. Stadion dostal do vedení v deváté minutě David Švagrovský, kdy dokázal pohotově prostřelit Kacetla po buly. Šance se tvořily na obou stranách, ale výborně chytající Král v domácí brance nedal soupeři šanci na vyrovnání a naopak Kališníci přidali další branky. Do dvoubrankového vedení poslal domácí Chlapík a po něm svým druhém gólem v zápase završil gólový účet zápasu Švagrovský. Dukla tak odjela z Litoměřic bez bodů.

Litoměřice – Jihlava 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Švagrovský (Chlapík), 45. Chlapík (Švagrovský, Novák), 56. Švagrovský (Míka, Novák).

Odveta na Vysočině dopadla ve prospěch domácího tymu. Litoměřice se dvakrát dokázaly dostat do vedení, které se jim ale nepodařilo udržet a nakonec musely samy dotahovat dvoubrankové manko. Skóre utkání otevřel v polovině první třetiny Chlapík, na což blesku rychle odpověděl domácí Čachotský. Stadion se však dostal opět do vedení díky brance Vítězslava Bílka. Druhá dvacetiminutovka ovšem patřila Dukle, která díky trefám Štebiha a Zemana dokázala otočit průběh utkání. Na rozdíl dvou branek zvyšoval opět Zeman, když využil již čtvrtou přesilovou hru. Kališníci se v posledních deseti minutách vrátili do utkání a dotáhli zápas do prodloužení. Tam zasadil hostům smrtící úder Marek Melenovský, jenž rozhodl o výhře Jihlavy.

Jihlava – Litoměřice 5:4pp(1:2, 2:0, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Čachotský (Zeman, Čáp), 26. Štebih (Diviš, Čáp), 34. Zeman (Diviš, Důras), 42. Zeman (Čachotský, Štebih), 62. Melenovský (Diviš) – 10. Chlapík (Švagrovský, Novák), 11. Bílek (Kalla), 53. Bílek (Rys, Kalla), 55. Kalla (Rys, Bílek).

Po základní hrací době se nerozhodl ani třetí v pořadí zápas mezi oběma celky, opět hraný na severu Čech. Hosté se v úvodu utkání dostali do rychlého vedení zásluhou Čachotského a Prokše. Stadion dokázal srovnat skóre góly Švagrovského a Zdeňka Doležala, ale vedení hostům následně vrátil Zeman. Kališníci ve třetí třetině předvedli velkou bojovnost a zápas do prodloužení poslal svým druhým gólem Zdeněk Doležal. V něm branka nepadla a o svém vítězství rozhodly Litoměřice až v penaltovém rozstřelu, když všichni tři litoměřičtí střelci dokázali proměnit svůj nájezd.

Litoměřice – Jihlava 4:3sn (1:2, 1:1, 0:1, 0-0)

Branky a nahrávky: 13. Švagrovský, 23. Doležal (Kolář, Novák), 57. Doležal (Dvořáček, Černoch), rozh. náj. Kalla – 4. Čachotský (Mocek, Diviš), 11. Prokš (Vysloužil, Štěpánek), 25. Zeman (Čachotský).

41. kolo z pohledu obou celků

• Prostějov - Jihlava 3:5 (0:1, 0:2, 1:3)
    Branky a nahrávky: 3. Franek (Roupec, Niko), 12. Krejčík (Meidl, Roupec), 20. Kindl (Roupec, Franek) – 35. Melenovský (Diviš, Čachotský), 35. Prokš (Korím), 38. Jergl (Důras, Maliník), 40. Čachotský (Melenovský, Korím), 58. Maliník (Důras, Jergl).
    Sestava Jihlavy:Halász (21. Sáblík) – Kaláb, Štebih, Korím, Čáp, Schejbal, Šidlík, Dobrovolný – Čachotský, Melenovský, Diviš - Prokš, Zeman, Malec - Jergl, Maliník, Duras - Vysloužil, Březina, Mikeš.
  • Litoměřice - Chomutov 1:3 (1:0, 0:3,0:0)
    Branky a nahrávky: 12. Šulc (Kalla, V.Bílek) – 22. Koma (Růžička, D.Květoň), 38. Hovorka, 40. Rutta (Hřebejk, Hovorka).
    Sestava Litoměřic: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, Ondráček – Volek, Černoch, Chlapík – Z. Doležal, Racek.