14. 12. 2014 | Alexandr Stys

S Mostem netradičně v pondělí

V programu první ligy je další pondělní kolo. Litoměřice v něm na domácím ledě přivítají celek Mostu, aktuálně dvanáctý tým tabulky. Zápasy s Mostem nenesou nikdy příliš branek a není tomu jinak ani v této sezóně. V dosavadních dvou utkáních vždy padlo po třech brankách a každý tým má na svém kontě po jedné domácí výhře. Zápas se hraje v pondělí 15. prosince od 18:00.

• Most - Prostějov 2:3p

Most si v této sezóně drží s přehledem dvanáctou příčku s pohodlným desetibodovým náskokem na předposlední Jestřáby z Prostějova. Severočeši nepředvádějí příliš pohledný hokej, ale každého soupeře dokáží však vždy značně potrápit. Zápasy s Litoměřicemi vždy patří k velmi bojovným a je pravdou, že Stadion na hru Mostu příliš neumí. Tentokrát však Kališníci hrají doma a potřebují nutně získat tři body vzhledem k nejtěsnějším rozdílům mezi tymy v tabulce. Zvítězit a udržet si pátou pozici však nebude příliš jednoduché.

V posledním ligovém kole Most na domácím ledě ztratil body s Prostějovem, kterému podlehl v prodloužení 2:3. Domácí v zápase dvakrát vedli, ale Jestřábi díky své bojovnosti dokázali vždy vyrovnat. V prodloužení pak rozhodl a výhře hostů bývalý litoměřický obránce Patrik Husák.

Litoměřice se proti Mostu trápí

První vzájemný zápas v letošní sezóně se hrál v Kalich Areně. Do utkání lépe vstoupili hosté, kdy se ránou k tyči prosadil Čížek. Stadion poté dlouho hledal recept na mosteckou obranu a poprvé překonat Horáka se mu podařilo až v polovině utkání, kdy vyrovnání pro domácí zařídil Adam Chlapík. V základní hrací době a následném prodloužení však další branka nepadla a na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Zdeněk Doležal a Litoměřice si tak připsaly bonusový bod.

Litoměřice – Most 2:1sn (0:1,1:0,0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Chlapík (Švagrovský, Novák), rozh. náj. Doležal – 11. Čížek (Nedrda).

Odveta v Mostě už dopadla lépe pro domácí celek. Stadion nezačal zápas vůbec dobře. Po faulu Míky hosté dokázali zásluhou Vojtěcha Kubinčáka se dostat do vedení využitou přesilovou hrou. Stadion oplatil soupeři stejnou mincí, když litoměřickou početní výhodu využil Jakub Šulc. Poté se hrálo dlouho bez gólů a branka padla až v 55. minutě. Nakonec se ukázalo, že byla rozhodující. Domácí dokázali opět proměnit přesilovku a opět na jejím konci byl Kubinčák.

Most – Litoměřice 2:1(1:1,0:0,1:0)

Branky a nahrávky: 11. Kubinčák (Majdan, Divíšek), 55. Kubinčák (Divíšek, Hora) – 13. Šulc (Kalla).

34. kolo z pohledu obou celků

• Most - Prostějov 2:3p(0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
    Branky a nahrávky: 9. Moučka (Kuchta), 52. Hertl (Roupec, Meidl), 65. Husák (Moučka, Jedlička).
    Sestava Mostu:Horák – Kříž, Charousek, Kasal, Procházka, Hora, Havelka, Grin – Tauš, Smolka, Bojer – Slavíček, Alinč, Petruška – Nedrda, Havlíček, Přeučil – Šrámek, Písařík.
  • Kadaň - Litoměřice 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 6. Pavlas (Mazanec, Sikora), 12. Hlava (Šagát, Sikora), 19. Charousek (Szathmáry), 26. Šagát (Hlava, Trefný) – 19. Ondráček (Švagrovský), 32. V.Bílek, 48. Ondráček (Novák).
    Sestava Litoměřic: Přikryl – D. Bílek, Šulc, Plášil, Míka, Kolář, Špelda, Mikliš – Chlapík, Kalla, V. Bílek – Ondráček, Švagrovský, Novák – Procházka, Černoch, Volek – Schwamberger, Doležal.