12. 12. 2014 | Alexandr Stys

Stadion hraje opět venku, tentokrát na ledě Kadaně

Další utkání na ledě soupeře mají před sebou litoměřičtí hokejisté jíž tuto sobotu. Na ledě Sportovního klubu z Kadaně budou svěřenci trenérů Doležala a Tvrzníka bojovat o upevnění svého postavení v tabulce. Po výhře na Kladně se Kališníci vrátili na čtvrtou pozici a tu si hodlají před dotírajícím Havířovem a Kladnem rozhodně udržet. Vzájemná bilance s Kadaní je zatím vyrovnaná, pokaždé body získalo domácí mužstvo. Třetí zápas mezi Kadaní a Litoměřicemi se hraje v sobotu 13. prosince od 17:30.

• Prostějov - Kadaň 4:3sn

V minulém kole měla Kadaň slušně našlápnuto v zápase proti Prostějovu, ale pro tři body si nakonec Severočeši nedošli. Slibné tříbrankové vedení Kadaň postupně ztratila a zápas dospěl do prodloužení a následně až k samostatným nájezdům, kde bonusový bod pro domácí Jestřáby urval Roupec. Z Hané tak Kadaň odjela pouze se ziskem jednoho bodu.

Sportovní klub z Kadaně momentálně je sedmý, bod ztrácí na šesté Kladno, které má ovšem zápas k dobru a dva body na pátý Havířov. Litoměřice díky výhře nad Rytíři se vrátily na čtvrté místo, za zády však mají Havířov, Kladno i Kadaň a pokud si chtějí své postavení udržet, musí v Kadaní Kališníci bodovat naplno.

Doposud se vždy z výhry radoval domácí tým

První utkání pro Litoměřice nezačalo příliš šťastně a jako první inkasovaly z hole Stehlíka. Ve druhé třetině však Stadion zabral a dokázal utkání obrátit ve svůj prospěch góly Švagrovského, Procházky a Černochy. Kadaň však stihla ještě do druhé přestávky snížit a ve třetí třetině obrátila výsledek ve svůj prospěch. Vedení 4:3 už domácí nepustili a Kališníci z Kadaně odjeli bez jediného bodu.

Kadaň – Litoměřice 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Stehlík (Ton), 40. Kadlec (Berlev), 41. Ton (Račuk, Stehlík), 48. Chlouba – 27. Švagrovský (Novák, Bílek), 33. Procházka (Černoch), 38. Černoch (Dvořáček).

Pořádně se nadřeli Kališníci i v druhém utkání proti Kadani. Hosté šli do vedení zásluhou Hammerbauera, ale nejlepší litoměřický střelec Vítězslav Bílek dokázal vzápětí srovnat. Poté se Kadaň prosadila v dvojnásobném oslabení a zdálo se, že Litoměřice dnes body nezískají. To se však nestalo, zásluhou Jiřího Ryse, který dvakrát překonal Hanuljaka zůstaly body v Kalich Areně.

Litoměřice – Kadaň 3:2(1:2, 1:0, 1:0ú

Branky a nahrávky: 11. V.Bílek (Míka), 34. Rys (V.Bílek), 45. Rys (V.Bílek, Kalla) – 9. Hammerbauer (Hlava, Mazanec), 15. Chlouba.

33. kolo z pohledu obou celků

• Prostějov - Kadaň 4:3sn (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
    Branky a nahrávky: 33. Matuš (Meidl, Husák), 35. Moučka (Kovařík), 47. Kindl (Roupec, Husák), rozh. náj. Roupec – 21. Ton (Opalek, Chlouba), 27. Ton (Chlouba, Mazanec), 29. Hlava (Kůs).
    Sestava Kadaně:Mouček (Maštalířský) – Opalek, Stehlík, Mazanec, Pavlas (C), Trefný, Szathmáry, Černý – Ton, Chlouba, Charousek, Šagát, Sikora, Račuk, Kůs, Hejcman, Hlava, Müller, Hammerbauer, Lehnert.
  • Kladno - Litoměřice 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
    Branky a nahrávky: 32. Švaňhal (Redlich, Kolářík), 45. Rudovský (Dragoun) – 11. Novák (Švagrovský, Doležal), 37. Šulc (Bílek, Novák), 38. Švagrovský (Doležal), 60. Chlapík (Švagrovský).
    Sestava Litoměřic: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš, Málek – V. Bílek, Kalla, Chlapík – Novák, Švagrovský, Doležal – Volek, Černoch, Procházka – Doležal, Ondráček, Schwamberger.