30. 11. 2014 | Alexandr Stys

Stadion čeká zápas o umístění s Horáckou Slavii

Sotva hokejisté Litoměřic doslavili výhru nad jihlavskou Duklou, čeká je další soupeř z Vysočiny. V pondělním kole Stadion odehraje venkovní zápas na ledě Horácké Slavie z Třebíče, momentálně čtvrtého celku tabulky. Třetí Kališníci mají na svého soupeře pouze jednobodový náskok a pokud si chtějí své umístění pojistit, musí z Třebíče přivézt body. V letošní sezóně však Stadion proti Horácké Slavii ještě naplno nebodoval. Zápas se hraje od 17:30.

Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Vzájemné zápasy

• Třebíč - Litoměřice 3:2p
  • Litoměřice - Třebíč 0:2

Od poloviny listopadu dokázali hokejisté Třebíče získat z pěti zápasů pouze jeden jediný bod za prohru v samostatných nájezdech proti Benátkám nad Jizerou. Poté si na Bílých hvězdách smlsly týmy z Ústí, Havířova, Českých Budějovic a v posledním odehraném kole dokonce i předposlední Prostějov, který dokázal Třebíč na domácím ledě porazit 2:0.

Sezónu měla Horácká Slavia rozehranou parádně, ale poslední zápasy svěřencům Jiřího Mičky a Petra Nováka zkrátka nevycházejí a z první příčky se tým propadl na momentálně čtvrtou pozici v tabulce. Pět proher v řadě a navíc se slabšími týmy mohou třebíčské hokejisty ještě mrzet. Nicméně na hokejisty Litoměřic nečeká vůbec lehké utkání, a pokud chtějí na Vysočině uspět, musí navázat na své předchozí střelecké výkony.

Třebíč letos nad síly Litoměřic

Zatím oba vzájemné duely v letošní sezóně dopadly lépe pro tým z Třebíče. V prvním vzájemném utkání Horácká Slavia urvala vítězství proti Stadionu až v prodloužení i když od začátku zápasu prohrávala. Stadion se dostal do rychlého vedení zásluhou Jiřího Ryse a tentýž hráč těsně po první přestávce dokonce zajistil Litoměřicím dvoubrankové vedení. Domácí však dokázali v základní hrací době vyrovnat využitím dvou početních převah a v nastavení pečetil výhru Třebíče Pekr, opět z přesilové hry. Litoměřice si tak z Třebíče odvezly bod za prohru 2:3.

Druhé utkání tentokrát v Kalich Areně dopadlo opět vítězstvím Třebíče, tentokrát však už v základní hrací době. O výsledku utkání rozhodla první třetina v níž se prosadili David Ostřížek a Jakub Bartoň. Všechny šance Kališníků skončily na výtečně chytajícím Falterovi, jenž pochytal všech třiatřicet střel a jeho velkou zásluhou Horácká Slavia vyloupila litoměřický hokejový stánek.

29. kolo z pohledu obou celků

• Prostějov - Třebíč 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 22. Stejskal (Matyáš), 54. Indra (Cienciala, Matuš).
    Sestava Třebíče:Falter – Bilčík, Bartoň, Jaroš, Přibyl, Peroutka, Šaur – Beneš, Wasserbauer, Dolníček, Erat, Křivohlávek, Holec, Pekr, Čech, Raška, Čuřík, Kadela, Juráň, Paták.
  • Stadion Litoměřice - Jihlava 4:3p (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
    Branky a nahrávky: 13. Švagrovský, 23. Doležal (Kolář, Novák), 57. Doležal (Dvořáček, Černoch), rozh. náj. Kalla – 4. Čachotský (Mocek, Diviš), 11. Prokš (Vysloužil, Štěpánek), 25. Zeman (Čachotský).
    Sestava Litoměřic: Král – Šulc, Krstev, Míka, Hrbas, Špelda, D. Bílek, Plášil, Kolář – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, T. Doležal – Volek, Černoch, Dvořáček – Schwamberger, Z. Doležal.