21. 11. 2014 | Alexandr Stys

Do druhé poloviny základní části vstupuje Stadion v Prostějově

Do své druhé části se přehoupne druhá nejvyšší soutěž sobotními zápasy. Stadion zajíždí na led prostějovských Jestřábů, kde ho čeká jíž třetí vzájemný zápas s Hanáky. Prozatímní bilance zatím hovoří jasně ve prospěch Severočechů, kteří vyhráli obě dosavadní zápasy proti Jestřábům. Nováček soutěže už se ale jistě oklepal a na Kališníky nečeká snadný boj. Duel mezi Prostějovem a Litoměřicemi je na programu v sobotu 22. listopadu od 17:00.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Vzájemné zápasy

• Prostějov - Litoměřice 1:3
  • Litoměřice - Prostějov 5:2

Z posledních osmi zápasů Jestřábi vyhráli pouze jeden jediný a to překvapivě na ledě Havířova. Po první polovině základní části patří Prostějovu předposlední příčka, na poslední Havlíčkův Brod mají Jestřábi náskok pěti bodů, a tak se zatím sestupovým vodám zdařile vyhýbají. Na dvanáctý Most však svěřenci trenéra Zachara ztrácejí dvanáct bodů, i když mají ještě stále jeden zápas k dobru. Ten však odehrají na ledě kladenských Rytířů.

Na prostějovské lavičce se jíž stihl vyměnit hlavní trenér. Vstup se novému lodivodovi Jestřábů opravdu povedl, když Prostějov dokázal přehrát Havířov 3:4. Poté přišly dvě očekávané prohry, s Motorem Zacharův tým padl doma 3:7 a poté si připsal i prohru na ledě chomutovských Pirátů. S jakou taktikou nastoupí Prostějov do zápasu s Litoměřicemi a zda bude účinná se doszvíme jíž v sobotu.

Jestřábi si z Kalich Areny odvezli pětigólový příděl

Po první výhře nad Jestřáby si Stadion brousil zuby i na body z domácího zápasu. Litoměřice se dostaly do vedení v závěru první třetiny zásluhou Martina Procházky a ve druhé dvacetiminutovce své vedení navýšily jíž na rozdíl tří branek. Prostějov však dokázal pohotově snížit na 3:2, ale to bylo ze strany Hanáků v zápase vše. Stadion svému soupeři vstřelil další dvě branky a na domácím ledě vyhrál 5:2.

26. kolo z pohledu obou celků

• Chomutov - Prostějov 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 27. D. Květoň (Drtina, Dušek), 29. Gajovský (L. Květoň, Drtina), 29. Hovorka (Gajovský, Drtina), 47. McGregor (L. Květoň, Dušek) – 40. Kajaba (Skřivánek, Indra), 48. Duba.
    Sestava Prostějova:Šimboch – Kocián, Husák, Jedlička, Kaluža, Skřivánek, Řezáč, Malý, Roupec – Luňák, Černý, Stejskal – Sršeň, Kovařík, Meidl – Coufal, Kajaba, Indra – Duba, Cienciala, Venkrbec.
  • České Budějovice - Stadion Litoměřice 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 15. Rob, 19. Švihálek (Punčochář, Kuchejda), 24. Heřman (Nouza, Straka), 25. Straka (Růžička), 51. Heřman (Nouza, Straka) – 56. Procházka (Švagrovský, Plášil), 58. Rys (Kalla, Krstev).
    Sestava Litoměřic: Král – Krstev, Šulc, Plášil, Míka, D. Bílek, Špelda, Kolář – Rys, Kalla, V. Bílek -Procházka, Novák, Švagrovský - Schwamberger, Černoch, Doležal - Brandejský.