21. 10. 2014 | Alexandr Stys

Středeční kolo na ledě Jihlavy

Hokejisty Stadionu Litoměřice čeká odveta proti jihlavské Dukle. Na Vysočin se Kališnící vydají jíž tuto středu, kde na ně čeká momentálně šestý celek prvoligové tabulky. V prvním vzájemném utkání, které se hrálo na severu Čech dokázaly Litoměřice svému soupeři vstřelit hned tři góly a žádný neinkasovat. Dukla na domácím ledě bude chtít Kališníkům prohru oplatit, a tak na Severočechy nečeká lehké utkání. Zápas se hraje od 17:30.

Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

• Jihlava - Havířov 4:3
  • Jihlava - České Budějovice 2:3p
  • Prostějov - Jihlava 5:3

Dukla z posledních pěti utkání dokázala pouze dvakrát zvítězit a v posledním ligovém kole dokonce přišla o body na ledě předposledního Prostějova, kde prohrála 5:3. Před zápasem s Jestřáby získala Dukla na měsíční hostování zkušeného útočníka Richarda Diviše z Olomouce, který se ve svém úvodním startu za Jihlavu ihned dokázal prosadit. Mužstvu Petra Vlka patří momentálně až šestá příčka, což na kádr, kterým Dukla disponuje je docela málo. Nicméně soutěž je teprve lehce za první čtvrtinou a Jihlava má ještě dost času na to, aby zaútočila na přední příčky.

První vzájemné utkání v režii Stadionu

K prvnímu vzájemnému zápasu proti Litoměřicím přijela Dukla do Kalich Areny ve třetím ligovém kole. Stadion dostal do vedení v deváté minutě David Švagrovský, kdy dokázal pohotově prostřelit Kacetla po buly. Šance se tvořily na obou stranách, ale výborně chytající Král v domácí brance nedal soupeři šanci na vyrovnání a naopak Kališníci přidali další branky. Do dvougólového vedení poslal domácí Chlapík a po něm svým druhým zásahem v zápase završil gólový účet zápasu Švagrovský. Dukla tak odjela z Litoměřic bez bodů a teď má Severočechům co oplácet.

15. kolo z pohledu obou celků

• LHK Prostějov - Dukla Jihlava 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
    Branky a nahrávky: 4. Korím (Coufal, Duba), 36. Roupec (Černý, Stejskal), 42. Meidl (Skřivánek), 45. Kajaba (Indra, Malý), 47. Jedlička (Coufal, Meidl) – 1. Diviš (Čachotský), 28. Březina (Štěpánek, Zadražil), 30. Důras (Schejbal, Štěpánek).
    Sestava Jihlavy: Sáblík – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Urbanec, Štebih, Čáp, Schejbal – Čachotský, Zeman, Diviš - Seman, Melenovský, Důras - Březina, Štepánek, Mikeš - Malec, Kuřítko.
  • Stadion Litoměřice - Piráti Chomutov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 10. Hovorka (Růžička, Drtina), 36. McGregor (Gajovský, Šulák).
    Sestava Stadion Litoměřice: Král – Šulc, Krstev, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Málek – Bílek, Kalla, Procházka – Doležal, Švagrovský, Novák – Čermák, Volek, Dvořáček – Schwamberger, Antončík, Brandejský.