17. 10. 2014 | Alexandr Stys

Šlágr kola v Litoměřicích! Stadion přivítá v souboji o první místo Piráty z Chomutova

Atraktivní duel čeká na litoměřické fanoušky v sobotním kole první hokejové ligy, kdy domácí Stadion na svém ledě přivítá chomutovské Piráty. Hosté vedou soutěž s bodovým náskokem právě před Litoměřicemi a vítěz utkání se stane novým vedoucím celkem první ligy. Kališníci na domácím ledě zatím jako jediný celek soutěže neprohráli, teď je ovšem čeká nejtěžší soupeř, a tak se dá očekávat napínavý souboj. Přijďte podpořit Stadion v sobotu 18. Října od 17:00 do Kalich Areny.

Piráti Chomutov - HC Stadion Litoměřice

• Chomutov - Kladno 1:2
  • Prostějov - Chomutov 0:3
  • Chomutov - Kadaň 2:0

Chomutov po loňském pádu z nejvyšší hokejové soutěže usiluje o návrat mezi hokejovou elitu a svůj cíl zatím plní. Po první čtvrtině soutěže se usadil na vrcholu tabulky s bodovým náskokem na Litoměřice a Třebíč. První liga zatím nabízí extra vyrovnané zápasy a horní patro tabulky se neustále mění. Litoměřice si zatím drží status neporaženého mužstva na domácím ledě, a zda se podaří Pirátům dobýt Kalich Arenu se dozvíme v sobotu. Na domácí tým čeká zatím asi nejtěžší soupeř, kterého zatím mohl Stadion na svém ledě přivítat.

Nabitý kádr doplní útočník David Květoň

Piráti mají nabitý kádr, od brankáře až po realizační tým patři Chomutov do špičky první ligy. Nyní Severočeši získali do svého kádru dalšího zkušeného hráče Davida Květoně. Šestadvacetiletý rodák z Nového Jičína, který má zkušenosti z reprezentace se v Chomutově objeví už podruhé. Letošní sezónu Květoň začal v Mladé Boleslavi, kde odehrál pouhá čtyři utkání.

14. kolo z pohledu obou celků

• Piráti Chomutov - SK Kadaň 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 9. Hovorka (Růžička), 29. D. Kaše (Gajovský).
    Sestava Prostějova: Kopřiva – Drtina, Rutta, Skinner, Rýgl, Mrázek, Šulák, Havel – D. Kaše, Růžička, Hovorka – Květoň, Račuk, McGregor – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Gajovský, Chrpa.
  • Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
    Branky a nahrávky: 20. Procházka (Kalla), 27. Špelda (Dvořáček, Volek), 28. Míka (Švagrovský, T.Doležal), 36. Procházka (Mikliš, V.Bílek), 59. Dvořáček (Volek) – 28. Kovařík (Malý, Stejskal), 30. Kubica (Kajaba, Meidl).
    Sestava Stadion Litoměřice: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Málek, Kolář – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, T. Doležal – Dvořáček, Volek, Černoch – Z. Doležal, Antončík, Schwamberger.