14. 10. 2014 | Alexandr Stys

Stadion přivítá nováčka z Prostějova

První čtvrtina základní části je za námi a Stadion ve středu vstupuje do druhé čtvrtiny soutěže zápasem proti prostějovským Jestřábům. Na domácím ledě si Litoměřice drží stále neporazitelnost a odveta proti Prostějovu by neměla být pro Stadion žádným problémem. První letošní utkání mezi oběma celky dopadlo ve prospěch Severočechů. Jestřábi se zatím ve své premiérové sezóně trápí a táhnou za sebou šňůru šesti proher v řadě. Zápas se hraje ve středu 15. října od 18:00.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

• Prostějov - Havířov 24
  • České Budějovice - Prostějov 3:2
  • Prostějov - Chomutov 0:3

Prostějov zatím neprožívá podařený vstup do své premiérové sezóny v první lize. Jestřábi zatím získali pouze osm bodů ze třinácti zápasu a patří jim předposlední příčka v tabulce. Výhru si Prostějov připsal pouze proti posledním Rebelům z Havlíčkova Brodu a poté Jestřábi obrali o body Kladno a Kadaň až v samostatných nájezdech. Od té doby se Hanáci vezou na proherní vlně a už šestkrát po sobě nedokázali vyhrát a pětkrát bodovat.

Jestřábům se nedaří a hráčský kádr se mění

Málo získaných bodů po třinácti kolech se podepsalo na složení hráčského kádru. Od letní posily z Havířova Lubomíra Vosátka(10Z 0b) se čekaly velké věci, zkušenému hráči se však v Prostějově vůbec nedaří a vedení klubu rozhodlo, že nadále už nebude působit. Dalším obráncem, který u prostějovských Jestřábů skončil je Aleš Knesl(7Z 0b), ten se nedokázal prosadit v druhé nejvyšší soutěži a zamíří zpět do Valašského Meziříčí.

Další dvojící, které bylo ukončeno působení na Hané je Frank Kučera(7Z 1b) a Martin Belay(9Z 3b), ani jednoho z útočníků, jíž v zápase proti Litoměřicím v dresu Prostějova neuvidíme. Oba hráči se podíleli na loňském postupu Prostějova do první ligy, ale v letošní sezóně se jim příliš nedařilo. Prostějov se tak rozloučil hned se čtyřmi hráči a změny nejspíš ještě přijdou. Pokud chtějí Jestřábi působit i příští rok v druhé nejvyšší soutěži, musejí posilnit kádr.

13. kolo z pohledu obou celků

• LHK Jestřábi Prostějov - Piráti Chomutov 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 6. Sinisalo (Gajovský, Chrpa), 10. Rutta (Růžička), 46. Drtina (Kämpf)
    Sestava Prostějova: Šimboch (Kocián) – Roupec, Korím, Malý, Vosátko, Skřivánek, Knesl – Coufal, Indra, Luňák – Káňa, Kovařík, Meidl – Kubica, Stejskal, Matula – Černý, Duba (C), Poulíček.
  • Stadion Litoměřice - HC Motor ČB 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 1. Procházka (D.Bílek, Kalla), 20. Bílek (Procházka, Kalla), 26. Brandejský (Doležal, Antončík), 31. Bílek (Kalla, Procházka), 39. Procházka (Kalla, Kolář) – 12. Straka (Nouza), 30. Boháč (Pajič).
    Sestava Stadion Litoměřice: Král – Krstev, D. Bílek, Míka, Šulc, Špelda, Mikliš, Málek, Kolář- V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, Hašek – Z. Doležal, Antončík, T. Doležal – Schwamberger, Brandejský.

Úvodní foto ze zdroje www.lhkjestrabi.cz