10. 10. 2014 | Alexandr Stys

Litoměřice čeká dlouhá cesta. V sobotu se vypraví za soupeřem do Havířova

Pořádně dlouhou cestu za dalším zápasem mají před sebou hokejisté Stadionu Litoměřice, které v sobotu čeká duel na havířovském ledě. Domácí Azet se zatím pohybuje uprostřed ligové tabulky a bude chtít před domácím publikem potrápit Seveřany, kteří jsou v roli mírného favorita utkání. Havířov na domácím ledě patří mezi silné soupeře, a tak před Kališníky stojí nelehký úkol v bodově bodového zisku. Utkání se hraje v sobotu 11. října od 17:00.

AZ Havířov - HC Stadion Litoměřice

• Havířov - Chomutov 2:1
  • Havířov - České Budějovice 4:7
  • Prostějov - Havířov 2:4

Havířov sice nepatří mezi favority na horní patra tabulky, ale nejedná se však ani o žádného outsidera prvoligové soutěže. Azet oproti loňsku obměnil kádr a momentálně mužstvo má na to, aby se probojovalo do vyřazovacích bojů playoff. Litoměřice s Havířovem v loňské sezóně sehrály celkem 4 utkání, ve kterých třikrát prohrály a pouze jednou dokázaly soupeře porazit. Severočeši tak mají co vracet a do sobotního utkání jedou v pozici favorita, který momentálně má fazónu.

Nové tváře Azetu: Loskot, Ostrčil či Dresler

Před sezónou mužstvo opustil Lubomír Vosátko, opora Azetu zamířila do Prostějova a vedení Havířova muselo najít náhradu. K mužstvu se připojil Radim Ostrčil a v průběhu letošní základní části Havířov formou střídavých startů posílí i velezkušený Jan Dresler, zadák který má za sebou přes čtyři stovky startů v nejvyšší hokejové soutěži.

V útoku momentálně řádí mladík Vojtěch Tomi. Dvacetiletý forvard zatím nasbíral 11 kanadských bodů za 6 branek a 5 asistencí a je to právě on, kdo táhne Havířov. V létě se také v týmu připojil Marek Loskot, další talentovaný mladík, který oblékal i dres Stadionu. Loskot se zatím představil v sedmi zápasech a dokázal vstřelit čtyři branky.

11. kolo z pohledu obou celků

• LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havížov 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
    Branky a nahrávky: 40. Indra (Luňák, Roupec), 46. Stejskal (Kovařík) – 32. Tomi (Jakúbek, Šlahař), 51. Chmielewski (Krisl, Sztefek), 54. Fořt (Říčka), 58. Pechanec (Sztefek).
    Sestava Havířova: Daneček – Foltýn, Dresler, Krisl, Bahounek, Osrčil, Repe – Fořt, Haas, Chmielewski – Sztefek, Pechanec, Klimša – Tomi, Šlahař, Jakúbek – Říčka, Loskot, Jiránek.
  • Stadion Litoměřice - HC Slovan 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 10. Švagrovský (Chlapík, Novák), 17. Doležal (Antončík, Špelda), 39. Švagrovský (Novák), 40. Bílek (Kalla,Rys), 47. Doležal (Plášil,Kalla) – 5. Budínský (Rod, Roubík).
    Sestava Stadion Litoměřice: Král – Šulc, D.Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Málek – V.Bílek, Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Chlapík – Volek, Černoch, Procházka – Schwamberger, Antončík, Z.Doležal.