3. 10. 2014 | Alexandr Stys

Sobotní kolo tentokrát na ledě soupeře. Kališníci míří k řece Jizeře

Benátky nad Jizerou budou dalším týmem, který prověří litoměřický Stadion v rámci 10. kola první hokejové ligy. Litoměřice čeká těžké utkání na ledě soupeře, v prostředí kde se body nezískávají lehce. Benátkám momentálně patří šestá dělená příčka a se čtrnácti získanými body ztrácejí bod na čtvrté Litoměřice. Zápas se hraje v sobotu 4.října od 17:00.

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice

• Havířov - Benátky 4:2
  • Benátky - České Budějovice 1:3
  • Prostějov - Benátky 2:6

Benátky nepatří mezi silné, spíše velmi nepříjemné a kousavé soupeře, který vždy dokáže překvapit ledajakého favorita. Vloni se svěřenci trenéra Pešana dostali na poslední chvíli do vyřazovacích bojů, kde z posledního osmého místa dokázali potrápit favorizovanou Mladou Boleslav. Letos Středočeši před základní části příliš neposilnili svůj kádr, naopak ten se oslabil odchodem Michala Bárty do Boleslavi. Do týmu naopak Benátky získaly kvalitní brankářskou dvojici, ze Lva Praha přes Litoměřice se k týmu připojil Jan Lukáš, který letos odchytal všechna utkání v dresu Benátek s 93% úspěšnosti zákroků. Záda mu kryje nadějný mladík z Liberce, Vítek Vaněček, který na svojí šanci teprve čeká a až jí dostane, určitě nebude horší než jeho kolega.

Slabina týmu? Benátky nemají ofenzívního vůdce

Síla týmu je opravdu v zadních řadách, mužstvo se může spolehnout na kvalitního brankáře a hodně mladou, ale bojovnou obranu. V útočných řadách však Benátkám chybí vůdce, ostrostřelec, který dokáže nastřílet kolem dvaceti branek za sezónu. Loňský nejlepší střelec Plodek je momentálně na marodce a Bárta se přesunul do Mladé Boleslavi. Nejlepším střelcem týmu je momentálně Daniel Špaček se 4góly a kanadské bodování vede zkušený Josef Skořepa, jediný hráč, který v minulých sezónách dokázal nasbírat přes 30 kanadských bodů.

9. kolo z pohledu obou celků

• LHK Jestřábi Prostějov - Benátky nad Jizerou 2:6 (0:3, 2:0, 0:3)
    Branky a nahrávky: 28. Skřivánek (Coufal, Belay), 38. Kvařík (Coufal) – 5. Špaček (Hrníčko, Maďar), 6. Plutnar (Pabiška, Jonák), 7. Hrníčko (Maďar, Bittner), 41. Špaček (Skořepa, Dlouhý), 46. Maďar (Bittner), 57. Špaček (Dlouhý, Skořepa).
    Sestava Benátek: Lukáš (Vaněček) – Pabiška, Plutnar, Ulrych, Havlín, Beránek, Kajínek, Niko – Špaček, Skořepa, Dlouhý – Vařecha, Mikšovský, Krejčík – Jonák, Mikyska, Skalický – Bittner, Hrníčko, Maďar.
  • Stadion Litoměřice - HC Most 2:1sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
    Branky a nahrávky: 29. Chlapík (Švagrovský, Novák), rozh. náj. Doležal – 11. Čížek (Nedrda).
    Sestava Stadion Litoměřice: Přikryl – Krstev, Mikliš, Šulc, D. Bílek, Míka, Špelda, Málek, Plášil – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, Chlapík – Z. Doležal, Černoch, Dvořáček – Ondráček, Antončík, Schwamberger.