1. 10. 2013 | Michal Sabó

Juniorka chce do nadstavby, hlásí po dobrém startu Ladislav Vilček

Litoměřičtí junioři skvěle vstoupili do letošní sezóny. V prvních třech soubojích pokaždé zvítězili, navíc dvakrát soupeři nepovolili skórovat. U třetí výhry v řadě, 4:3 nad soupeřem z Letňan, byl střelec jedné branky Ladislav Vilček. Osmnáctiletý útočník poskytl po utkání krátký rozhovor.

Je za vámi třetí utkání sezóny a znovu jste zvítězili, jak bys ho zhodnotil?

Je to paráda, ale první třetina nebyla ideální. Ve druhé třetině už se to zvedlo a dotáhli jsme to do vítězného konce.

Co se dělo při první přestávce v kabině?

Trenéři nás podpořili a nabudili. Chtěli jsme hlavně vyhrát. Bojovností jsme to strhli na svou stranu.

Byl jsi u gólu na 2:1, jak bys tu situaci zpětně popsal?

Tam to nahodil Lukáš Ransdorf a gólman to vyrazil před sebe, tak jsem přijel, plácnul do toho a naštěstí to tam padlo.

V prvním zápase sezóny s Hvězdou jsi nedohrál, co se ti přihodilo?

Chtěl jsem tečovat před brankou a dostal jsem hokejkou do zubů. Bylo to nepříjemné. Jsem ale rád, že jsme v tom zápase vyhráli, z té situace navíc padl gól.

Jak zatím funguje spolupráce ve tvém útoku? Hraješ se svými spoluhráči z loňského staršího dorostu.

My už o sobě víme, hrajeme spolu dlouho. Víme, kam si najíždět, nahrajeme si. Občas dáme góly. Jsme dobře sehraní.

Start sezóny se povedl, po třech zápasech jste zůstali neporaženi. Loni byla juniorka pátá, věříte si letos na víc?

Určitě chceme do nadstavby. Uděláme pro to všechno. Je to dobrý začátek a snad to vyjde.