15. 7. 2013 | Klub

Týmy starších dorostenců a juniorů znají novou podobu soutěží

Po dlouhých letech, ve kterých byl systém druhých nejvyšších soutěží stejný, došlo pro letošní ročník k výrazným změnám. Doposud byly týmy rozděleny do tří regionálních skupin, v každé skupině bylo deset účastníků. Systém soutěže byl jednoduchý – utkal se každý s každým čtyřikrát. Vítěz skupiny postupoval do baráže o extraligu, poslední tým sestupoval do krajského přeboru. Letos je tomu ale trošku jinak.

Zůstává rozdělení do tří skupin i počet účastníků. Zcela jiný je ale systém soutěže. V základní části se týmy utkají pouze dvakrát. Poté vytvoří čtyři nejlepší mužstva z každé tabulky dvě skupiny o šesti účastnících. Rozdělení bude opět respektovat regionální aspekt. Týmy se utkají čtyřikrát a do této části soutěže si nebudou přenášet žádné dosud dosažené body. Vítězové skupin budou v závěru ročníku bojovat v baráži o extraligu.

Zbývajících šest klubů z každé skupiny dohraje soutěž mezi sebou, opět se utkají dvakrát. Do této fáze se započítávají body ze základní části. Poslední týmy z každé skupiny přímo sestupují do krajského přeboru.

Začátek Ligy juniorů i Ligy staršího dorostu je naplánován na pátek 20. 9. 2013. Hracími dny jsou pátek a neděle. Základní část obou soutěží končí v neděli 1. 12. 2013. Druhé fáze začínají v pátek 6. 12. 2013. Liga juniorů končí v neděli 16. 3. 2013, Liga staršího dorostu již v neděli 2. 3. 2013. Celkem čeká na hráče obou soutěží 38 utkání, což je o dvě více než ve starém systému.

Liga juniorů (r. 1995, 1994 + 3 hráči 1993)

Západ

SKLH Žďár nad Sázavou

HC AZ Havířov 2010