3. 3. 2013 | Michal Sabó

Kryštof Kafan: Do bekhendu kličku neumím, takže mi nezbylo nic jiného, než střílet mezi nohy

Kališníci nezahájili duel s Draky nejlépe. První třetina rozhodně neprobíhala podle představ hráčů i trenérů. Až pět minut před polovinou zápasu přišlo zlepšení a ve třetí třetině spadlo domácím do soupeřovy sítě téměř vše, na co sáhli. Svůj podíl na výsledku 10:3 měl také Kryštof Kafan, který dva góly sám dal a u dalších dvou si připsal asistenci. Právě třiadvacetiletý útočník krátce hodnotil vydařený duel.

Zápas se Šumperkem jste zvládli, byl z toho nakonec vysoký výsledek. Čekal jsi něco podobného?

Čekali jsme to všichni, protože už opravdu o nic nejde. Vstoupili jsme do toho utkání hodně špatně, ale pak jsme dostali kartáč od pana trenéra, takže nám nezbylo nic jiného, než to zvednout. Naštěstí se to povedlo.

Pamatuješ, že by v jedné třetině padlo osm branek jako tentokrát?

V mládežnických kategoriích určitě, tam padalo hodně gólů. V dospělem hokeji ale asi ne. To je výjimka.

Nebyli jste při střídání Petra Přikryla trochu v napětí, jestli to nebude tak vážné, jako minule?

Ne, my jsme viděli, že má jen malé bebíčko. Byli jsme v klidu.

Co ty tvé dva góly? Jak bys zpětně ty akce popsal?

První byl pěkný. A co k tomu druhému? Do bekhendu kličku neumím, takže mi nezbylo nic jiného, než střílet mezi nohy. Rychlou, svižnou.