10. 2. 2013 | Jan Luňáček

Přišly nové hokejky a lítá to, vtipkuje Kryštof Kafan

Útočník domácího Stadionu s číslem 42 na dresu se v poslední době stává postrachem brankářů litoměřických soupeřů. V posledních dvou těžkých zápasech proti Kadani a Jihlavě se mu podařilo vstřelit branku. Co stojí za příchozí střeleckou formou nám po sobotním utkání prozradil Kryštof Kafan.

Kryštofe, jak bys zhodnotil zápas proti Jihlavě?

Musím říci, že to byl z naší strany povedený zápas. Řekli jsme si, že na soupeře musíme vlítnout, a to se podařilo. Hned na úvod první třetiny jsme vstřelili dvě branky. Ale taky musím zmínit skvělý výkon vynikajícího Marcela Melicherčíka v naší brance.

Překvapilo vás vedení 3:0 po první třetině?

Nepřekvapilo. My teď hrajeme dobře a věříme si. Od začátku utkání jsme šli za bodama.

Čím to, že se týmu zvedlo sebevědomí? Vyhráli jste teď čtyři zápasy za sebou.

Přišel nový trenér, to bývá většinou impulz. Taky se vyprázdnila marodka a když se začne dařit, tak jde pak všechno líp.

Tobě se dařilo v Kadani, kde jsi vstřelil pěknou branku. Dnes také. Nemáš náhodou nové hokejky? :)

Ano, mám. Přišly nové hokejky a hned to lítá...:)

A co brusle? Lítáš po ledě, nemáš také nový brus?

Za to může náš litoměřický "Contador", výborný brusič. Opravdu výborný. (Pozn. redakce - narážka na I. Andrleho, který hráčům připravuje brusle. Je otcem Reného, bývalého českého profesionálního cyklistického závodníka.)

A teď opět vážně. Druhá třetina již nebyla tak jednoznačná, a třetí jste prohráli.

Jihlava má pověstného trenéra "Vlčáka". Určitě je v kabině trochu seřval. No a klasická čeká povaha. Když 3:0 vedete, tak polevíte. Něco jsme si po druhé třetině řekli a myslím si, že jsme utkání dohráli celkem v klidu.

Poslední třetina byla údržba, abyste utkání dotáhli do vítězného konce?

No jasně, už jsme šetřili síly.

Věříte ještě v play-off?

Samozřejmě. Máme teď super těžké soupeře a na ty umíme vcelku zahrát. Dokud je šance, tak věříme.

Jak se cítíš fyzicky ty osobně? Sezona je už dlouhá.

Je to dobrý. Máme dost natrénováno. Já se cítím v pohodě. V neděli si můžeme odpočinout a v pondělí jsme zase plní elánu.

Ty teď hraješ v útoku s Františkem Gerhátem a Pavlem Mrňou. Docela vám to jde.

Obvykle s nimi hraje Dominik Simon, který je nyní na akci s reprezentací. Trenéři teď dali k nim do útoku mě a ono to zatím funguje. Myslím si, že jsem k nim dobře zapadl. Až se Dominik vrátí, tak budou muset asi trenéři oželet jednoho obránce a budeme v té lajně čtyři útočníci. To by mohlo být dobré.:) Nic jiného jim asi nezbyde, když se daří.

Nyní vás čeká Třebíč, Ústí n/L a Olomouc. Přes tyto soupeře bude těžké se dostat mezi nejlepších osm.

Nám je jedno, proti komu budeme hrát. Důležité bude vyhrávat a mezi těch osm se dostat.

Takže si nechcete prodloužit sezonu, zůstat třeba devátí a ještě odehrát pár zápasů navíc?

Kdepak, to jsou zápasy o ničem. Už není pořádná motivace, už to není ono.

Cíl je tedy postup do play-off a odehrát alespoň jedno kolo.