1. 2. 2013 | Michal Sabó

Brankářka Radka Lhotská: Zápas mi moc nevyšel

V prvním střetnutí s reprezentantkami země vycházejícího slunce si česká brankářská jednička Radka Lhotská prožila perné chvilky. Gólmanka, která na klubové úrovni chytá čtvrtou německou ligu mužů si najednou musela zvykat na specifický herní styl japonských hokejistek. V první polovině utkání sice propustila za svá záda čtyři kotouče a byla střídána, ve třetí třetině se ale do brankoviště vrátila a už nedovolila soupeřkám skórovat. Po konci utkání poskytla krátký rozhovor, ve kterém zhodnotila uplynulý duel.

Máte za sebou první zápas s Japonkami, jak bys jej shrnula?

Tak já si myslím, že jsme tam dělaly zbytečné chyby a ani mi ten zápas moc nevyšel. Dostaly jsme hloupé góly a tím jsme potom prohrály.

Co bys řekla ke hře vašeho týmu a co byste měly zlepšit do dalšího utkání?

Myslím, že bychom určitě měly zlepšit přesnost nahrávek a více bychom měly střílet.

V čem myslíš, že vás dnes Japonky přehrály? Bylo to pouze jejich rychlostí?

Určitě nám tou rychlostí dělaly problémy. My jsme se s tím nedokázaly vyrovnat a pak jsme z toho zbytečně nahrávaly Japonkám.

Jak jsi se cítila, když jsi se vracela zpět do branky?

No nic moc. Trenéři asi chtěli něco zkusit.

Do dalšího zápasu se pokusíte vlétnout nebo teď máte trochu respekt před soupeřem?

Myslím si, že do toho určitě vlétnem. Půjdeme tam na maximum, budeme se snažit vyhrát.

Jaká je atmosféra v kabině při boji o závěrečnou nominaci?

Určitě je to pro některé holky těžké. Některé už to mají asi jistější. Já bych měla mít více klidu, ale tyhle přípravné zápasy prostě neumím.