29. 10. 2012 | Michal Sabó

S těžším soupeřem bychom měli problémy, řekl o duelu s Medvědy Adam Lapšanský

Utkání s Berounem nabídlo rovných patnáct branek. Dvě z nich vsítil také Adam Lapšanský, který utkání krátce zhodnotil. "Obě mužstva, naše i jejich, se věnovala většinou útoku. Proto to tak dopadlo," poznamenal k průběhu i výsledku utkání. Promluvil i směrem k nadcházejícím zápasům a řeč přišla i na Jaroslava Haška, kterého proti Medvědům zastoupil Tomáš Rubeš.

Byl to celkem divoký zápas. Jak bys ho zhodnotil?

Byl bohatý na góly a obě mužstva, naše i jejich, se věnovala většinou útoku. Proto to tak dopadlo.

Tobě to jako útočníkovi muselo vyhovovat.

Takové zápasy mi vyhovují, ale je zase potřeba trochu bránit. S těžším soupeřem bychom měli problémy.

Tři hráči měli na dosah hattrick, mezi nimi i ty. Cítil jsi to nějak?

Byla tam šance na ten třetí gól. Musel bych ale dát další peníze do kasy. Radši jsem ušetřil a přenechal góly jiným.

K dalšímu zápasu vyrazíte do Havlíčkova Brodu, s podobným výkonem v obraně byste asi moc neuspěli že?

Taky si myslím. V Havlíčkově Brodě už se budeme obraně věnovat podstatně více.

Po utkání v Brodě na vás čeká domácí duel s Mostem. V něm se pokusíte znovu zvítězit na domácím ledě. Asi to budou povinné body že?

Jasně. Pro nás je v každém zápase cílem získat tři body a je to pro nás povinnost. Do každého zápasu si myslím že přistupujeme na sto procent, i když někdy trochu zaváháme v útoku nebo obraně. Nedá se ale říct, že by někdo něco odflákl.

Ty naskakuješ jak v Litoměřicích, tak i v extraligové Spartě. Jak bys porovnal obě soutěže?

V extralize je to trochu více organizované. Více se dodržují systémy. Nelétá se tam tolik jako v první lize.

Minulý týden se zranil Jarda Hašek. Jak cítíte jako mužstvo to, že jste jej na dlouhou dobu ztratili?

Tím, že je centr, nám chybí dvojnásobně. Má to bohužel moc zlé. Nikoho to samozřejmě nepotěšilo, ale teď už se nedá nic dělat. Myslím si ale, že máme hodně útočníků, kteří umí dát gól a snad to nějak zvládneme.

Zastoupil ho ale Tomáš Rubeš, který se postavil mezi Martina Nováka a Honzu Rudovského. Myslíš, že i s Tomášem to bude opět stejně nebezpečný útok?

Docela se rozjeli. Přeju jim hodně štěstí a ať se jim tak daří i nadále.