12. 10. 2012 | Redakce

Saša Vondra: Jsem rád, že se Stadionu daří

Senátor Saša Vondra je velký sportovní fanoušek. Sledoval pozorně úspěchy našich olympioniků v Londýně a nyní neméně bedlivě sleduje společně s místopředsedou klubu Danem Sadilem sportovní výkony hokejistů HC Stadion Litoměřice. Položili jsme mu proto několik otázek.

Pane senátore, zúčastnil jste se zápasu Litoměřic s Pískem, což bylo první domácí utkání. Při předávání cen nejlepším hráčům se však ozval nejen potlesk, ale i pískot. Nemrzelo Vás to trochu?

"Ke sportu patří potlesk i pískot, z toho si těžkou hlavu nedělám. Mám radost, že se nám daří a že jsme Písek porazili. Naši modří kluci hráli skvěle.“

Ve svém nabitém programu si najdete čas, abyste zajel do Litoměřic podpořit domácí mužstvo.

„Jsem nadšený, že se hokej do Litoměřic vrátil v plné parádě, navíc v době, kdy jsme otevřeli modernizovanou Kalich arénu. Jsem hrdý na to, že jsem měl šanci pomoci HC Stadion uskutečnit sportovní sen - hrát první hokejovou ligu a být rovnocenným soupeřem mužstvům zvučnějších jmen.“

Co říkáte jako slávista, že partnerem HC Stadion se stala pražská Sparta?

„Je to paradox, slávistou jsem se narodil a jako slávista umřu. Ale tady jde o hokej v Litoměřicích, hlavně o jeho úspěch. Byl jsem u zrodu celé této spolupráce a jsem společně s vedením klubu přesvědčen o tom, že partnerství se Spartou bude pro nás přínosem.“

D. Sadil: „Nejsem členem žádné politické strany, ale jsem vděčný za to, že jsem se mohl seznámit se Sašou Vondrou. Jsou to tři roky, co děláme velký hokej v malém městě. Fanouškům vzkazuji, že hokej v Litoměřicích by se bez pomoci senátora Vondry a zastupitelů města Litoměřice na této úrovni nehrál.“