11. 6. 2010 | Ladislav Pokorný, Litoměřický deník

Stadion myslel i na mládež

V minulé sezoně se hodně psalo i mluvilo o litoměřickém hokeji, který dosáhl postupem A týmu dospělých do I. ligy velkého úspěchu, ale vedení Stadionu nezapomínalo ani na mládež. Zajistit chod všech týmů přitom nebylo vůbec jednoduché. Ale podařilo se a místopředseda klubu Daniel Sadil tak mohl sezonu hodnotit pozitivně.

Těžký úvod

„Spokojeni můžeme být určitě především s tím, že jsme soutěž odehráli plnohodnotně. Především v žákovské lize, což je 5. až 8. třída, jsme museli udělat v týmech několik změn. Třeba jsme rozdělili 5. a 6. třídu. Před loňskou sezonou jsme se také dohodli, že použijeme pro šestku asi sedm hráčů z Loun, takže polovinu zápasů jsme chtěli odehrát v Lovosicích a polovinu v Lounech. Ale protože byla většina hráčů z našeho regionu, nakonec jsme v Lounech byli jen asi třikrát. Začátek byl zkrátk–a náročný ve všech směrech. Děti se v soutěžích hledaly, bály se větších. Asi po polovině se to ale začalo měnit. V lize jsme vyhrávali, hráči si začali věřit a ukázalo se, že ti, kteří předtím hráli třeba čtvrtou lajnu, najednou vyrostli, protože na nich ležela zodpovědnost v první či druhé pětce. Posun byl znatelný.“

Zvládli to

V žákovské lize mělo každé litoměřické mužstvo svého trenéra i asistenta. „S odstupem času se to všechno může zdát jednoduché, ale věřte, že nebylo. Pro každou třídu jsme museli mít papírově patnáct hráčů. A sehnat je v okolí je problém. Museli jsme spoléhat na to, že nepřijde rozsáhlá marodka, nějaké výlety, protože na zápas jsou minimálně dvě pětky třeba. V určitých chvílích nám nebylo nejlíp. Ale odehráli jsme to všechno a na to jsem opravdu moc pyšný. Před sezonou jsem tomu moc nevěřil,“ přiznal Daniel Sadil.

Všechny kategorie

„V loňském roce jsme stavěli družstva 1. – 4. třídy, která hrála soutěže krajského charakteru. Pak to byly týmy zmiňované žákovské ligy. Dále vznikl mladší dorost, měli jsme také starší dorost a juniory. To byla jedna z podmínek, aby Stadion mohl hrát žákovskou ligu. Věříme, že i letos se nám to podaří všechno postavit. I když je pravda, že teď máme trochu problémy s mladším dorostem. Z 8. třídy totiž vyšlo málo lidí. Takže teď sháníme posily ze všech koutů.“

Cíle

O cílech je sice předčasné mluvit, přesto je místopředseda Stadionu naznačil. „V dorostenecké lize bychom hráli rádi někde ve středu tabulky. V žákovské lize uvidíme, jak se děti adaptují ve vyšším ročníku. U těch nejmladších kategorií se nepočítají tabulky, což považuji za dobrý krok. Trenéři se nebojí posílat na led i děti, které se teď třeba tak dobře nejeví, ale za tři roky to může být jinak. Hlavně ale všichni hrají a to je důležité pro hokej. Pro příští sezonu máme připravenou variantu, že by 1. – 4. třída hrála a trénovala znovu v Lovosicích, se kterými máme dlouhodobě výbornou spolupráci, a ostatní týmy se budeme snažit dostat na náš nový zimní stadion do Litoměřic. “

Příprava

„Mládežníci trénují už asi tři týdny na různých litoměřických sportovištích. Snažíme se o jejich všestrannost, nezaměřujeme se jen na hokejové dovednosti. Na led se dostaneme někdy v srpnu. To by nám mělo stačit,“ dodal Daniel Sadil.