Archiv

Posledních 30 článků

15.12.Rekordman táhne Litoměřice. S Davidem Stachem do sebe rejpeme, říká BílekMarek HedbávnýHlasování o Sympaťáka WSM Ligy 2017/18 se účastní i Vítězslav Bílek. Rekordman v počtu vstřelených gólů v rámci jedné sezóny, v sezóně 2015/16 jich vstřelil hned 45, letos bodově táhne i litoměřický celek, díky svým deseti gólovým trefám a jedenácti asistencím. Hlasovat pro Vítězslava Bílka můžete zde.
13.12.SpeedFit Challenge v Kalich AreněMiroslav KejmarVe středu a čtvrtek odpoledne se litoměřický A tým zúčastní akce s názvem SpeedFit Challenge, která se koná v HFL Training Center v Kalich Areně. Mottem celé akce je Běžíme pro dobrou věc, což znamená, že kromě týmového výkonu podpoříte dobrou věc. Závod probíhá od 12. 12. 2017 do 31. 12. 2017.
12.12.Shrnutí výsledků mládeže, 4. - 10.12.Vít Trubička
12.12.Matyáš Kantner: Každý zápas v Extralize je pro mě splněným snemVít Trubička

Utkání Plzně v Hradci Králové bylo významné pro Matyáše Kantnera, pro něhož to byl jeho první start v Tipsport Extralize. V duelu dvou vedoucích celků extraligové tabulky nakonec zvítězili Východočeši, a to velmi vysokým rozdílem 6:0. Matyáš nastoupil ve čtvrtém útoku. Spolu s ním za Plzeň nastoupili Matěj Chalupa a David Kvasnička. V dresu Mountfieldu se ukázal Radovan Pavlík.

10.12.Mladší dorost zvládl domácí vstup do nadstavby vítězněLTM - KVA 4:2, 0.kolo | Vít Trubička

Přes nepříliš vyvedený začátek, kdy sice Litoměřice měly velkou spoustu gólových příležitostí, se nakonec mladší dorostenci Stadionu rozstříleli. Postupně nasázeli góly do soupeřovy branky Agáta Sarnovská, Jan Macel, který má na svém kontě dokonce dvě trefy a Martin Vízner. Sami inkasovali pouze ve dvou případech.

8.12.Jan Fišera hodnotí nejen dosavadní průběh sezóny Barbora KoťováTěsně před odletem do Kanady jsme se na několik otázek zeptali generálního manažera litoměřického týmu Jana Fišery, který se rozpovídal o projektu Dukla, jeho působení v reprezentaci do devatenácti let, ale i o litoměřické mládeži.
7.12.V utkání rozhodla naše větší fyzička, míní Marek CermanVít Trubička

Po další vysoké výhře litoměřického „B“ týmu, tentokrát nad lounským Slovanem, jsme si k rozhovoru pozvali Marka Cermana. Asistent kapitána se na celkové demolici 8:4 podílel jedním vstřeleným gólem a jednou gólovou asistencí. V následujících několika větách se rozpovídal o průběhu tohoto utkání

5.12.Shrnutí výsledků mládeže, 27.11. - 3.12.Vít Trubička
5.12.Mladší dorost postoupil do nadstavby ze třetího místaVít Trubička

Mladší dorostenci mají za sebou všech čtrnáct duelů základní části. Tu zakončili na posledním postupovém místě tabulky. Ve velmi vyrovnaném čele ztráceli pouhých šest bodů na vedoucí tým z Litvínova. Spolu s těmito dvěma do další fáze postupuje „B“ tým chomutovských Pirátů z Kadaně. Stadion vybojoval 30 bodů.

3.12.Konec v Kanadě? Trenér mi nevěřil, říká Machala. Za dvacítky se nedíváMartin Voltr

První sezona mu sedla výborně, jenže pak se všechno pokazilo. Ondřej Machala se v kanadské Ontario Hockey League rozloučil a teď je zpátky doma, v Litoměřicích bojuje o mistrovství světa do 20 let. „Věděl jsem, že bych měl hrát. A já jsem moc nehrál. Tak jsme se dohodli, že bude lepší, když půjdu sem,“ vypráví v rozhovoru pro hokej.cz.

3.12.Stadion nedobyl halu Polárku ani napodruhéJFM - LTM 3:1, 30.kolo | Vít TrubičkaPravidlo nedobytnosti domácí pevnosti stále v ve vzájemných utkáních Litoměřic a Frýdku-Místku platí. Zejména druhá třetina rozhodla o vítězství Rysů v duelu dvou těsných sousedů v tabulce. Před sedmnáctidenní pauzou tedy odjíždějí kališníci z haly Polárka bez bodu. Jedinou trefu za litoměřické přidal Radek Pilař.
2.12.Kališníci na Prostějov nestačili, rozhodla první třetinaPRO - LTM 3:1, 28.kolo | Vojtěch MartinekPrvní ze dvou víkendových utkání na východě republiky neskočilo pro litoměřické hokejisty úplně šťastně – Stadion padl na půdě Prostějova 1:3, přičemž pod jedinou trefu hostů se podepsal Ivan Řehoř. Šanci na reparát budou kališníci mít už zítra proti aktuálně devátým rysům z Frýdku-Místku.
1.12.Stadion se vydá na moravskoslezský výjezdPRO - LTM 3:1, 28.kolo | Vít Trubička

Na hráče Litoměřic čekají před reprezentační přestávkou poslední dva duely. Ty odehrají na ledech Prostějova a Frýdku-Místku, dvou těsných sousedů v tabulce. S Jestřáby má Stadion stejné množství bodů, Prostějov je výše pouze o skóre. Rysi mají o bod méně a jsou o dvě pozice níže. Hráči Litoměřic budou chtít zcela jistě napravit předchozí dva nezdary a odpoutat se od obou soupeřů. Jak duel s Prostějovem, tak s Frýdkem-Místkem můžete sledovat na tvcom.cz.

29.11.Stadion srdnatě bojoval, příznivý stav však v závěru neudrželCEB - LTM 3:1, 27.kolo | Vít TrubičkaTřetí vzájemné utkání se neslo zcela jasně v rytmu těch dvou předešlých. Litoměřice proti Motoru sehrály velice vyrovnané utkání, nějakou dobu dokonce vedly. Stejně jako v předchozích dvou duelech, i nyní došly kališníkům v závěru síly, díky čemuž strhl Motor definitivně vedení na svou stranu.
28.11.Starší dorost zakončil základní část na pátém místěVít Trubička

Hráči staršího dorostu mají za sebou všech šestnáct utkání základní části Regionální ligy staršího dorostu. Tu bohužel zakončili na prvním nepostupovém místě s pětibodovou ztrátou na PZ Kladno. V sezóně budou dále pokračovat ve skupině o umístění, ve které odehrají dalších šestnáct utkání.

28.11.Litoměřičtí na nováčka nevyzráliLTM - VSE 3:6, 31.kolo | Vít TrubičkaDnes si domácí hokejisté vytáhli kratší sirku. Na Jaroslava Pavelku dlouho nenacházeli recept, to se jim povedlo až v druhé třetině. Přesto dokázali za záda vsetínského gólmana procedit pouhé tři kotouče, zatímco Valaši našli recept na Kloučka, později Michajlova šestkrát.
28.11.Jedna neuznaná branka neovlivnila celé utkání, říká Jiří JebavýLTM - VSE 3:6, 31.kolo | Jan LuňáčekJiří Jebavý byl jedním z dvojice zkušených obránců, který se objevil na ledě proti soupeři ze Vsetína v hodně omlazené sestavě domácích. Na litoměřickém ledě se také poprvé představil útočník Ondřej Machala. Nová posila ze zámoří vstřelila dvě branky. Přesto kališníci přišli o všechny body, které si odvezli hosté z Valašska. Jiří Jebavý se k utkání vyjádřil hodně kriticky.
27.11.Na kališníky čeká dvojzápas proti Vsetínu a Českým BudějovicímLTM - VSE 3:6, 31.kolo | Vít Trubička

Úspěšně zvládnutý duel proti Havířovu předcházel dvojici zápasů ve dvou dnech za sebou. První odehrají Litoměřice doma proti Vsetínu, což bude na měsíc poslední domácí utkání litoměřických, druhé na ledě Českých Budějovic. Soupeři pro tyto utkání se nacházejí na opačných pólech tabulky, zatímco Motor bojuje o čelo a drží se na druhém místě, Vsetín obývá místo dvanácté. Jak utkání se Vsetínem, tak s Českými Budějovicemi, můžete sledovat prostřednictvím tvcom.cz.

27.11.Shrnutí výsledků mládeže, 20. - 26.11.2017Vít Trubička
26.11.Utkání se zlomilo ve druhé třetině, konstatuje Ivan ŘehořLTM - HAV 4:1, 26.kolo | Jan LuňáčekPo několika měsíční pauze zaviněné zraněním se v utkání proti Havířovu ukázal na ledě hráč s číslem 94, kterým byl útočník kališníků Ivan Řehoř. Ivan nastoupil do svého teprve třetího zápasu za domácí tým a podařilo se mu vstřelit první branku utkání. V tomto utkání zahrála dobře celá třetí pětka domácích, která vstřelila i důležitý druhý gól.
25.11.Miloš Říha hodnotí uplynulou část sezónyBarbora KoťováPomalu se přiblížila polovina základní části sezóny, a proto jsme se na několik otázek zeptali hlavního trenéra A-týmu Miloše Říhy, který nám zhodnotil nejen výkony litoměřického mužstva, ale i například jeho působení v hokejové reprezentaci do devatenácti let.
25.11.Stadion deklasoval svého soupeřeLTM - HAV 4:1, 26.kolo | Vít TrubičkaZejména druhá třetina rozhodla o vítězi dnešního utkání. V té se Litoměřicím dařilo využívat šance, na rozdíl od třetiny první. V té sice měli plno příležitostí, gólman Havířova dokázal držet svůj tým nad vodou. Přesto nakonec padl a pustil za svá záda hned čtyři góly. Litoměřice se tak po nezdaru v Edenu vracejí na šesté místo tabulky.
25.11.Posila defenzivních řad - Ondřej BuchtelaMiroslav KejmarBěhem tohoto týdne už druhý hráč, který přišel do Litoměřic s vidinou Mistrovství světa do dvaceti let. Ondřej Buchtela během letošní sezóny nastoupil již ve třech soutěžích. Konkrétně v juniorské DHL extralize, WSM lize a v Tipsport extralize. Nejvíce prostoru však dostal v týmu Kadaně, kde nastoupil k patnácti utkáním a připsal si čtyři body (1+3). Do Litoměřic přichází s jasným cílem, kterým je dostat se na blížící se MS v americkém Buffalu.
24.11.Polovina soutěže je u konce, zakončí ji Stadion výhrou proti AZetu?LTM - HAV 4:1, 26.kolo | Vít Trubička

Po dvojici venkovních utkání, z nichž ten v Benátkách Litoměřice vyhrály, zápas se Slavií již nikoli, čeká na Litoměřice dvojice domácích utkání. To první nastane již zítra, kdy přijede do Kalich Areny celek z Havířova. Tomu se venku zatím docela daří, dokázal porazit dokonce kladenské Rytíře. Celé utkání se ponese v duchu II. Charitativního týdne WSM Ligy, o kterém naleznete více informací zde . Zápas začíná v 17 hodin, k vidění bude v Kalich Areně, případně přes tvcom.cz

23.11.Nová posila do útoku, přichází Ondřej Machala!Hokej.czPatří mezi české naděje ročníku 1999, útočník Ondřej Machala se loni v létě vydal za svým zámořským snem. Ten mu ale nevyšel podle představ, krátce po startu druhé sezony v kanadské OHL se tak vrátil zpátky! Žďárský odchovanec se už připojil k prvoligovým Litoměřicím.
22.11.Sešívaní byli nad síly StadionuSLA - LTM 3:0, 25.kolo | Barbora KoťováSlavia vrátila Litoměřicím porážku ze dvanáctého kola. První třetina byla vyrovnaná, domácí však dokázali proměnit jednu ze svých gólových příležitostí a minutu před koncem první dvacetiminutovky vstřelili v početní výhodě první branku utkání. Ve druhé periodě se sešívaní prosadili znovu, a to ve dvacáté šesté minutě krátce po vypršení trestu litoměřického beka. Domácím v Edenu přálo štěstí více, a i ve třetí třetině přidali branku. Sešívaní tak porazili Litoměřice 3:0.
21.11.Shrnutí výsledků mládeže, 13. - 19.11.2017Vít Trubička
21.11.Stadion se vydá do Edenu, udrží se na vítězné vlně?SLA - LTM 3:0, 25.kolo | Vít Trubička

Na hráče Litoměřic čeká druhý venkovní zápas v řadě. Po úspěšné zvládnutém duelu v Benátkách nad Jizerou se kališníci vydají k zápasu proti pražské Slavii, kterou v letošní sezóně již porazili. Sešívání mají velmi podobnou bilanci jako Stadion a v tabulce pouze o jediný bod výše. Vypjaté utkání můžete navštívit od 18 hodin v Praze.

20.11.Stadion uspěl v Benátkách, domů veze tři bodyBNJ - LTM 1:2, 24.kolo | Barbora KoťováKališníci vrátili Benátkám domácí porážku z jedenáctého kola. V první třetině dokázali hráči Litoměřic využít přesilovou hru a zásluhou Jana Veselého se ujali vedení 0:1. Domácí však neztráceli naději a v druhé třetině se jim podařilo vyrovnat. Jejich radost z vyrovnávací branky, ale dlouho netrvala. Litoměřičtí se v následujících pěti minutách opět vrátili do vedení a tento gól, o který se postaral Filip Hanták, byl pro Stadion gólem vítězným. Litoměřice tak porazily Benátky v základní hrací době 1:2 a domů do Kalich Areny vezou zasloužené tři body.
19.11.Kališníci se vydají do Benátek, vrátí jim domácí porážku?BNJ - LTM 1:2, 24.kolo | Vít Trubička

Po úspěšné zvládnutém domácím duelu proti přerovským Zubrům čeká na litoměřické hokejisty výjezd do Středních Čech. Benátkám se zatím příliš nedaří, po 22 kolech se krčí na třináctém místě s třináctibodovou ztrátou na kališníky. V předchozím utkání se povedlo vyhrát Benátkám, Litoměřice jim mají zcela jistě co vracet. Utkání začíná v 17:30, kromě návštěvy benáteckého stadionu jej můžete sledovat na tvcom.cz