Asi jste si všimli lišty, která se objevuje na našich stránkách.

Díky ní nás můžete podporovat při každém internetovém nákupu - a přitom vás to nebude stát nic navíc. Tento týden se % příspěvků dvojnásobně zvyšuje, tak nás nezapomeňte podpořit!

13.3.Shrnutí výsledků mládeže, 6. - 12. 3. 2017Vojtěch Martinek
13.3.Shrnutí uplynulého ročníku 2016/17Vít Trubička

Sezóna je za námi, tak je čas na tradiční bilancování. Z pohledu Litoměřic bohužel nebyla taková jakou bychom si všichni představovali. Usilovný boj po většinu sezóny vystřídala v samém závěru výsledková krize, která zapříčinila, že se Stadion musel spokojit s jedenáctým místem tabulky WSM Ligy.

8.3.Vítězná derniéra. Stadion přetlačil Kadaň a v play-out končí na prvním místěLTM - KAD 4:3, 0.kolo | Vojtěch MartinekTéměř sedm měsíců dlouhá cesta je u konce, sezóna 2016/17 je definitivně minulostí. Kališníci jí ve středu zakončili nájezdovou výhrou nad kadaňskými Trhači, přičemž o triumfu v posledním utkání ročníku rozhodl Marek Loskot. Opona tedy padá, seniorský hokej se do Kalich Areny vrátí začátkem srpna.
6.3.Mladší dorost smetl pražskou Hvězdu a drží si domácí neporazitelnostLTM - HVP 8:3, 0.kolo | Vít Trubička

Litoměřičtí nadále živí naději na postup do extraligy. Svěřenci Martina Tvrzníka přivítali v Kalich Areně Hvězdu Praha. Svou dominanci prokázali již v první třetině, kdy nasázeli do sítě Pražanů šest gólů. Poté se hra změnila v přestřelku mezi oběma soupeři s konečným výsledkem 8:3 ve prospěch domácího celku. Hattrick si připsal Jakub Neudeker. Po dvou trefách se prosadili Jan Smola a Martin Mynařík. Jeden gól přidal Jan Macel.

6.3.Shrnutí výsledků mládeže, 27. 2. - 5. 3. 2017Vojtěch Martinek
6.3.Zakončí kališníci letošní ročník WSM Ligy vítězstvím?LTM - KAD 4:3, 0.kolo | Vít Trubička

Je skoro po všem. Sezóně 2016/2017 pomalu ale jistě zvoní zvonec. Přesto všechno na Stadion čeká ještě jedno utkání proti kadaňským Trhačům. Trhači museli i během play-out bojovat o udržení, náskok na sestupující Most nebyl zpočátku dostatečný. Svou úlohu zvládli na výbornou a nyní se mohou soustředit, stejně jako Litoměřice, na příští sezónu. Stadion též zvládl play-out dle očekávání a udržel v něm první místo. Derniéra tohoto ročníku začne v 18:00. Jak je zvykem, i nyní je vstupné zdarma. Přijďte se tedy s kališníky rozloučit v co nejhojnějším počtu.

4.3.Kališníci zdolali Havířov 0:4HAV - LTM 0:4, 0.kolo | Barbora KoťováPředposlední utkání play-out odehráli kališníci na ledě Havířova. Do utkání vstoupila obě mužstva ve svižném tempu. Přestože si oba týmy dokázaly vypracovat gólové šance, po první třetině platil bezbrankový stav 0:0. Ve druhé třetině se dokázali do vedení dostat hráči Stadionu. Zásluhou Marka Loskota vedli kališníci 0:1. O devět minut později zvýšil náskok hostů David Švagrovský a tak po zaznění druhé sirény bylo skóre příznivější pro tým Litoměřic. Ve třetí třetině přidali litoměřičtí hráči další dvě branky, o které se zasloužili Pavel Zajan a Filip Hanták. Stadion tak zvítězil 0:4 a ovládl i druhé utkání proti Havířovu.
2.3.Stadion čeká poslední venkovní utkání, v sobotu se představí v HavířověHAV - LTM 0:4, 0.kolo | Barbora KoťováV sobotu 4. března vyrazí kališníci do Havířova sehrát předposlední zápas play-out. Ani jeden klub se ale sestupu do nižší soutěže nemusí obávat, protože již před zahájením bojů o udržení v lize měla obě mužstva, díky vysokému bodovému náskoku, účast v příštím ročníku WSM Ligy jistý. Havířov čeká s Litoměřicemi již poslední zápas v této sezóně. Z pěti odehraných utkání si Havířov připsal jen dvě výhry, a to nad Mostem. V prvním vzájemném střetu byli úspěšnější kališníci, dokáží si s Havířovem poradit i v druhém zápasu? Utkání začíná v 17:00.
1.3.Ani napodruhé to nevyšlo, Stadion podlehl Mostu 5:2MOS - LTM 5:2, 0.kolo | Barbora KoťováVe čtvrtém kole play-out proti Mostu Litoměřice neuspěly. V první třetině se i přes mnoho vyloučení neprosadil ani jeden z celků. Ve druhé periodě ale góly začaly padat. Jako první se prosadili hráči Litoměřic a zásluhou Filipa Hantáka se ujmuli vedení. Domácí s odpovědí dlouho neotáleli a o tři minuty později vyrovnali. Do konce druhé třetiny se prosadili ještě dvakrát, a tak po zaznění druhé sirény odcházel tým Mostu do kabin s dvoubrankovým vedením. Hned v úvodu třetí části utkání přidal domácí celek čtvrtou branku, Stadion ale nepřestával bojovat. V padesáté deváté minutě snížil na 4:2 Martin Ondráček a Litoměřice zkusili hru v šesti. Puku se ale zmocnili domácí a bez větších problému ho vstřelili do prázdné brány. Most se tak s WSM Ligou rozloučil vítězstvím a porazil Litoměřice na domácím ledě 5:2.
28.2.Karty jsou rozdány – Zatrpkne Mostu loučení s WSM Ligou?MOS - LTM 5:2, 0.kolo | Vít Trubička

Jak titulek napovídá, podkrušnohorský celek odehraje na minimálně jednu sezónu své poslední utkání ve WSM Lize. V té nastupoval od sezóny 2011/12, nyní však okusí hořkost sestupu. Pro Litoměřice se play-out pouze přehoupl za polovinu, tudíž se mohou připravovat více na nový ročník a stejně jako v minulém utkání, i nyní dát větší prostor mladším hráčům. Zda kališníci uštědří Mostu na rozloučenou porážku se na mosteckém zimním stadionu dozvíme již v 17:30.

27.2.Shrnutí výsledků mládeže, 20. - 26. 2. 2017Vojtěch Martinek
25.2.Oslavy sedmého výročí postupu skončily remízou 9:9Vít TrubičkaPáteční večer v Kalich aréně byl věnován oslavě sedmiletého výročí od postupu Stadionu do 1. ligy. Tehdejší hráči zde utvořili dva týmy – bílí a modří, proti sobě si zahráli exhibiční zápas. Pro diváky velice atraktivní utkání, zejména co do počtu branek, nakonec skončilo smírem za stavu 9:9.
25.2.Litý boj nakonec přinesl vítězství LitoměřicKAD - LTM 2:3, 3.kolo | Vít Trubička

Dnešní zápas byl celkem vyrovnaný. Oba týmy bojovali až do posledního dechu, v závěru se štěstí přiklonilo na stranu kališníků. Trhači si však zajistili potřebný bod k záchraně, čímž bylo definitivně rozhodnuto o sestupu Mostu.

24.2.Kališníci míří do Kadaně, zabrání jí před pojištěním záchrany?KAD - LTM 2:3, 3.kolo | Vojtěch MartinekBoje o udržení ve druhé nejvyšší české hokejové soutěži pokračují tuto sobotu třetím kolem, ve kterém byla Stadionu přisouzena Kadaň. Partnerský klub extraligových celků Chomutova a Karlových Varů je momentálně předposlední, na Most má náskok devíti bodů. Domácím však bude ze střetu s Litoměřicemi stačit vytěžit jeden bod, aby definitivně odsoudili poslední tým tabulky k minimálně ročnímu pobytu ve druhé hokejové lize. Jak duel dopadne? Úvodní buly je naplánováno na 17:00.
24.2.Skvělý úspěch krajského výběru v KanaděRedakce
23.2.Páteční večer bude v Kalich Areně patřit mistrům z roku 2010Vojtěch MartinekLetos už je tomu sedm let, co se litoměřičtí hokejisté probojovali do první ligy. 22. dubna 2010 tým vedený Danielem Tvrzníkem porazil na lovosickém zimním stadionu Valašské Meziříčí 3:1 a rozhodl o tom, že se bude poprvé od roku 1988 v Litoměřicích hrát druhá nejvyšší soutěž. V pátek budete mít šanci si tento důležitý milník v historii místního hokeje připomenout – na ploše Kalich Areny totiž sehrají hrdinové poslední druholigové sezóny krátké exhibiční utkání, jehož úvodní buly bude vhozeno přesně v 19:00. A pozor, chybět by neměli ani Martin Novák s Janem Klozem, v současnosti druhý a třetí nejproduktivnější hráči WSM Ligy!
22.2.Stadion přemohl Havířov již ve druhém dějstvíLTM - HAV 2:1, 0.kolo | Michael ApeltauerÚvod prvního dějství se nikomu moc nevedl, hra se začala tvarovat ke konci první dvacetiminutovky, kdy první gól vsítil Ondřej Sýkora. V jeho stopách šel Filip Hanták, ale to až v druhé třetině. AZ Havířov nezaostal a po pár minutách snížil, to však nestačilo a stav 2:1 se táhl do úplného konce zápasu.
21.2.Druhý zápas play-out, přelstí kališníci Havířov?LTM - HAV 2:1, 0.kolo | Vít Trubička

Pro oba dnešní soupeře středeční duel není vůbec rozhodující, neboť mají záchranu jistou. To jak kališníkům, tak AZetu dává šanci na vyzkoušení mladých hráčů, kteří v průběhu základní části moc šancí nedostávali. Tento přístup se projevil v prvním kole bojů o udržení. Litoměřice totiž podlehly Mostu a Havířov Kadani. Poslední střetnutí zcela ovládl Havířov. Podaří se kališníkům tuto porážku oplatit? To se dozvíme již v osmnáct hodin v Kalich Areně. Vstupné je opět zdarma.

20.2.Mladší dorost doma stále neporažen, tentokrát skolil Litvínov "B"LTM - LTB 6:3, 0.kolo | Vojtěch MartinekBoje o extraligu jsou v plném proudu, litoměřičtí hokejisté se v nich i po šesti kolech drží kolem špice tabulky. Doposud v poslední střetnutí svěřenci Martina Tvrzníka přivítali v Kalich Areně zálohy extraligového Litvínova, které hladce přejeli 6:3 a připsali si tak další tři body do tabulky. Dvakrát se v zápase prosadili Martin Mynařík a Jan Smola, jednou brankou k výhře přispěli Jakub Neudeker s Markem Čichovským.
20.2.Shrnutí výsledků mládeže, 13. - 19. 2. 2017Vojtěch Martinek
18.2.Stadion v odvětě neuspěl, zápas s Mostem ztratil ve druhé třetiněLTM - MOS 3:5, 0.kolo | Vojtěch MartinekKališníkům se mostecké hokejisty definitivně do druhé ligy poslat nepodařilo. Svěřenci trenérské dvojice Říha-Tvrzník zasadili Mostu první ránu v páté minutě, kdy se trefil Filip Hanták. Odpověď přišla pár desítek sekund na to, jenže v desáté minutě vrátil Stadionu vedení Marek Loskot. Druhá třetina ale byla studenou sprchou po Litoměřice – Šindelář v ní inkasoval hned třikrát a Mostečtí si nabytý náskok udrželi až do konce základní hrací doby.
17.2.V sobotu startuje play-out, kališníci vyzvou MostLTM - MOS 3:5, 0.kolo | Vojtěch MartinekJedno je jisté – litoměřičtí hokejisté sice do play-off nepostoupili, účast v následujícím ročníku WSM Ligy už ale mají díky třiadvacetibodovému náskoku na poslední příčku zajištěnou. I přes to se však musí zúčastnit šest zápasů dlouhého play-out, ve kterém jim prvním soupeřem bude právě skoro jistě sestupující Most. Oddálí Baník v Kalich Areně nevyhnutelné, nebo mu Stadion vrátí porážku z minulého týdne? Úvodní buly bude vhozeno přesně v 17:00, vstupné je zdarma.
14.2.Předseda Daniel Sadil hodnotí základní částVojtěch MartinekPředseda klubu Daniel Sadil zhodnotil po posledním utkání základní části WSM ligy dosavadní průběh sezóny.
13.2.Shrnutí výsledků mládeže, 6. - 12. 2. 2017Vojtěch MartinekV uplynulém týdnu naskočily do akce pouze obě dorostenecké kategorie. Starší dorost nedokázal na domácí půdě skolit Kadaň a po porážce 0:7 pokračuje jeho smolná série. Jejich mladší kolegové pak nejprve zaváhali na ledě B-týmu Chomutova, ale o tři dny později se jim povedlo si spravit chuť na zálohách extraligových Karlových Varů.
13.2.Stadion zakončil základní část přestřelkou, Kadaň skolil 6:4LTM - KAD 6:4, 52.kolo | Michael ApeltauerPrvní dějství nedopadlo podle představ domácích, do kabin šli s nulou a jednogólovou ztrátou. V druhém se strhla smršť a oba týmy nasázeli po třech gólech, Stadion je tam umístil během necelých dvou minut. Do kabin odcházeli ale stejně jako předtím a to z bodovou ztrátou. V poslední dvacetiminutovce už kališníci nedali soupeři takový prostor a postupně ukořistili tři branky, o tři víc než soupeř - 6:4.
13.2.Mé působení v Děčíně mi je ku prospěchu, konstatuje Pavel ZajanLTM - KAD 6:4, 52.kolo | Jan Luňáček Svou první branku v dresu kališníků vstřelil proti týmu z Kadaně také jeden z odchovanců, kteří v litoměřickém Stadionu nastupují. Pavel Zajan je jednou z opor druholigového Děčína a z tohoto důvodu dostává také příležitost v WSM Lize. Pavel odehrál v letošní sezoně za Stadion sedm zápasů a má naději své působení v lize do konce letošní sezony ještě rozšířit. Krátce jsem si s ním popovídali po utkání proti Kadani.
12.2.Tažení mladšího dorostu vstříc extralize pokračuje výhrou nad SokolovemLTM - KVB 3:2, 0.kolo | Vít TrubičkaPo menším zaváhání kališníků v Chomutově najeli Litoměřičtí opět na vítěznou vlnu. Tváří v tvář se postavili „B“ týmu Karlových Varů, kterému nasázeli tři branky. Postupně se prosadili Martin Mynařík a dvojnásobně Jakub Neudeker. Gólman Litoměřic, Filip Kohout, ze své svatyně lovil puk dvakrát. Svěřenci Martina Tvrzníka tedy zdárně pokračují k vytouženému cíli pouze s jedinou ztrátou v prvních pěti zápasech.
12.2.Rozloučí se kališníci se základní částí WSM Ligy vítězně?LTM - KAD 6:4, 52.kolo | Vít Trubička

Po sobotní prohře v Benátkách nad Jizerou nemají kališníci ani teoretickou šanci na postup do play-off. Momentálně mají ze všech týmů bojujících o udržení největší šanci na záchranu a k jistotě účasti v příštím ročníku stačí Litoměřicím pouhé dva body. Hosté z Kadaně mají poněkud horší bilanci, avšak na poslední Most mají stále dostatečně velký náskok. Zda získají kališníci potřebné dva body již v pondělí večer se dozvíme v 18:00.