Archiv

Posledních 30 článků

20.1.Agáta Sarnovská: Zvládneme porazit všechny týmyKarolína Štolcová

Agáta Sarnovská se zúčastnila juniorského mistrovství světa žen v ruském Dmitrově. Skvěle rozehraný šampionát nakonec Češky zakončily na šestém místě. Pro Agátu to byl první větší turnaj s touto věkovou kategorií. Zároveň sdělila pár slov o týmu mladšího dorostu, se kterým sama bojuje opětovně o místo v ELIOD Extralize mladšího dorostu.

19.1.Na Stadion čeká víkend nabitý hokejemLTM - PRO, 41.kolo | Vít Trubička

Již podruhé v sezóně čekají na hráče Litoměřic dva zápasy ve dvou dnech. Již podruhé se v těchto dvou utkáních střetnou s Prostějovem a Frýdkem-Místkem. Oba dva tehdejší zápasy taktéž skončily shodným výsledkem 3:1 ve prospěch soupeře Stadionu. Jediný rozdíl je v tom, že obě utkání se tentokrát odehrají v Kalich Areně. Jak sobotní utkání proti Jestřábům, tak nedělní proti Rysům lze sledovat na tvcom.cz. Oba zápasy začínají v 17 hodin.

17.1.Kališnické řady posiluje Jakub Škarek!Klub

Brankářské stavy Litoměřic posílí nadějný gólman jihlavské Dukly Jakub Škarek. Pro odchovance Jihlavy to bude teprve druhé mimojihlavské angažmá, v loňské sezóně si připsal čtyři starty za extraligovou Spartu. V této sezóně nastoupil Škarek v Tipsport Extralize k osmnácti utkáním. Jeho procentuální úspěšnost v nich je rovna 90,04%. Taktéž nastoupil k pěti utkáním na juniorském mistrovství světa v Buffalu s úspěšností 84,78%. Jakub Škarek přichází z Vysočiny do města Zahrady Čech na střídavé starty do konce sezóny. Zároveň už v Litoměřicích nebude působit Milan Klouček, který zůstává v Pardubicích.

17.1.Jediný gól rozhodl o výhře MotoruCEB - LTM 1:0, 40.kolo | Vít Trubička

S vypětím sil se kališníci snažili překonat budějovického gólmana Davida Gábu. Enormní množství střel na Gábu vyslaných ke gólové střele nestačilo. Jihočechům se povedlo nováčka v litoměřickém dresu Jakuba Škarka překonat pouze jedinkrát a to hned zkraje utkání. Pravidlo o těsných výhrách Motoru, které stojí českobudějovické mnoho sil tak v základní části již nepadne.

16.1.WSM Liga míří do finiše, potrápí Stadion s počátkem závěrečné čtvrtiny jejího lídra?CEB - LTM 1:0, 40.kolo | Vít Trubička

Kališníci se vydají k dalšímu venkovnímu utkání. Do cesty se jim nyní postaví českobudějovický Motor, jemuž patří první místo tabulky. Přestože všechna dosavadní utkání Jihočeši vyhráli, na jejich ovládnutí se museli nadřít více než očekávali. Postará se Stadion o překvapení kola a obere svého soupeře ideálně o všechny tři body? To se dozvíte již ve středu 17.1. od 17:30 v Budvar Areně případně přes tvcom.cz.

16.1.Shrnutí výsledků mládeže, 8. - 14.1.2018Vít Trubička
15.1.B tým přehrál australskou reprezentaci U20 9:3LTM - AUS 9:3, 0.kolo | Vít Trubička

Již tradiční utkání Litoměřic proti juniorům Austrálie domácí opětovně ovládli. Soupeře, který se v Kalich Areně připravuje na nadcházející mistrovství světa III. divize, které se bude hrát v bulharské Sofii porazil vysoko 9:3. Přestože se hosté dokázali dostat do mnoha střeleckých příležitostí, málokterou z nich dokázali využít.

15.1.Bylo příjemné poslouchat na ledové ploše naši krásnou hymnu, říká Zdeněk PurmaJan LuňáčekLitoměřický rezervní tým měl v pondělí 15. ledna možnost utkat se v atraktivním zápase se soupeřem z daleké Austrálie. Tým dvacetiletých hokejistů z tohoto kontinentu je již po několikáté v Litoměřicích na svém soustředění před svým mistrovstvím světa. Jako kapitán vedl do boje domácí kališníky Zdeněk Purma, který v Litoměřicích s hokejem také začínal. Přes Ústí nad Labem, Lovosice a Roudnici nad Labem se Zdeněk vrátil zpět do Litoměřic, kde v letošní sezoně pomáhá mladým hokejistům v B týmu, který hraje prvním rokem krajský přebor.
14.1.Mladší dorostenci ovládli utkání nad Litvínovem "B"LTM - LTB 5:1, 0.kolo | Vít Trubička

Svěřenci trenéra Domina dlouho nemohli najít kouzlo na gólmana hostí. V prvních dvou třetinách se prosadili v každé pouze jednou, přestože vyslali enormní množství střeleckých pokusů. Vše se zlomilo v třetině třetí, ve které gólman Čermák inkasoval hned třikrát. Dorostenci Stadionu si poté došli pro pohodlnou výhru 5:1, díky čemuž se v tabulce dotáhli na trojici Hvězda Praha, Benátky nad Jizerou a Liberec "B".

13.1.Kališníci bojovali do posledních vteřin, body ale zůstávají v HavířověHAV - LTM 5:4, 39.kolo | Barbora KoťováLitoměřice celý zápas srdnatě bojovaly, body domů ale nevezou. V první třetině se Havířov dostal do dvou brankového vedení. Pouhých třicet vteřin před zazněním první sirény snížil náskok domácích Ivan Řehoř. I v druhé dvaceti minutovce padly tři góly. O dva se opět postarali domácí hráči a o jednu branku Litoměřic se zasloužil Jan Veselý. Ve třetí třetině Stadion nic nevzdával a ve čtyřicáté páté minutě snížil náskok Havířova na pouhou jednu branku Jaroslav Šimeček. V padesáté deváté minutě byl ale Havířovu uznán technický gól a pro Litoměřice se tak situace velice zkomplikovala, přesto kališníci bojovali dál a dvacet čtyři vteřin před koncem snížil na 5:4 Martin Jandus. I přes tento napínavý závěr však Litoměřice Havířovu podlehly.
12.1.Souboj sousedů v tabulce, dotáhne se Stadion na osmé místo?HAV - LTM 5:4, 39.kolo | Vít Trubička

Po třech velice úspěšných domácích zápasech se kališníci také vydají na venkovní výjezd. Až na dalekém Slezsku se nachází soupeř se stejným počtem bodů, Havířov. AZet se drží o pozici výše jen díky lepšímu skóre. Oba týmy, spolu s Frýdkem-Místkem, který má také 53 bodů, bojují o dotáhnutí se na osmý Vsetín. I z toho důvodu na nás určitě čeká velice atraktivní utkání. Úvodní buly padne v Gascontrol Areně v sobotu v 17:30.

10.1.Pojď hrát hokej 25. ledna do Kalich Areny! Miroslav KejmarVe čtvrtek 25.1. od 16:00 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou Stadionu Litoměřice. Ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádá klub v Kalich Areně akci v rámci týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!
10.1.Stadion ovládl i třetí utkání za sebouLTM - SLA 2:0, 38.kolo | Michael Apeltauer

Litoměřičtí hokejisté si připsali třetí výhru v řadě. Navíc proti velmi houževnatému soupeři. Hned v první třetině utkání dvěma góly rozhodli Vítězslav Bílek a Lukáš Doudera. Celé utkání se pak nadále neslo v dobývání jedné či druhé branky, přičemž obě hájili dnes výborní gólmani. Své snažení navíc Martin Michajlov korunoval čistým kontem.

10.1.Jsem vděčný za každou vteřinu na ledě, říká Martin HavelkaLTM - SLA 2:0, 38.kolo | Jan Luňáček V litoměřickém dresu nastupuje od začátku letošní sezony s číslem 75 na dresu mladý litvínovský útočník, který fanoušky baví svým fyzicky náročným hokejem. Martin Havelka ještě do nedávna byl také mládežnickým reprezentantem a loňskou sezonu strávil v týmu HC Most. Martin hraje tvrdě, ale ne zákeřně. V dresu kališníků je rekordmanem v počtu trestných minut. Za dvacet osm zápasů si odseděl sedmdesát jedna minut na trestné lavici. Ale i takové bojovníky každý tým potřebuje. Martin nám zhodnotil vítězné utkání proti Slavii Praha.
9.1.Do Litoměřic míří pražská Slavia, naváže Stadion na výhru nad Kadaní?LTM - SLA 2:0, 38.kolo | Barbora KoťováDo Kalich Areny míří pražská Slavia, vzájemná bilance je zatím vyrovnaná. Oba celky vždy zvítězili na domácím ledě. Podaří se Stadionu navázat na dvě domácí výhry a obrat sešívané o cenné body? Úvodní buly je na programu ve středu 10. ledna v 18:00. Utkání můžete též sledovat prostřednictvím tvcom.cz

8.1.Milan Buďa: Budu držet svůj tým v permamenci a ostražitostiLTM - KNO 7:5, 18.kolo | Vít TrubičkaUtkání B týmu proti Klášterci nad Ohří zhodnotil jeho hrající trenér Milan Buďa. Ten se zmínil také o celé sezóně, přístupu hráčů a potenciálu týmu do budoucna, mimo jiné o přípravách na sezónu následující. Sám naskočil do tohoto duelu zcela bez přípravy, přesto se na konečné výhře 7:5 podílel jedním gólem a jednou asistencí.
8.1.Druhá výhra v řadě, Stadion pěti góly přestřílel KadaňLTM - KAD 5:1, 29.kolo | Vít Trubička

Litoměřicím se povedlo již ve dvou utkáních nasázet do branek svých soupeřů hned pět gólů. Na rozdíl od sobotního utkání proti Benátkám nad Jizerou však inkasovaly jen jedinkrát. Vysokou výhrou se tak dotáhli na rozdíl třech bodů od postupového místa pro play-off.

8.1.Shrnutí výsledků mládeže, 18.12.2017 - 7.1.2018Vít Trubička
7.1. Jsem flegmatik a snažím se vždy zachovat chladnou hlavu, říká Adam WolfLTM - BNJ 5:4, 37.kolo | Jan LuňáčekV litoměřické brance se v utkání proti Benátkám nad Jizerou postavil teprve osmnáctiletý Adam Wolf, který je hráčem pražské Sparty. S hokejem začínal v Plzni, ale od roku 2014 hájí branku pražského klubu. Od tohoto roku je také ve výběrech mládežnických reprezentací. Adam je zařazen do programu Dukla a v Litoměřicích by se měl seznámit se seniorským hokejem.
7.1.Pondělní dohrávka nabídne střet s poslední KadaníLTM - KAD 5:1, 29.kolo | Vojtěch MartinekPo sobotní výhře nad předposledními Benátkami čeká svěřence Miloše Říhy ml. další zápas proti outsiderovi. V návratu zpět do vyšších pater tabulky budou litoměřickým hokejistům tentokrát bránit Trhači, kteří dlouhodobě zahřívají samotný chvost druhé nejvyšší soutěže. Povede se Stadionu před domácími fanoušky snížit šestibodovou ztrátu na první osmičku, nebo se Kadani povede navázat na víkendové vítězství v Třebíči? Úvodní buly dohrávky 29. kola je na programu v 18 hodin, zápas budete moci sledovat přes tvcom.cz.
7.1.Mladší dorost deklasoval DomažliceLTM - DOM 10:2, 0.kolo | Michael Apeltauer

Úvod Litoměřice odstartovaly slušně, po pěti minutách otevřel skóre Pavel Lečbych. Jeho gól spustil následnou smršť na tříbodový náskok, který se však povedlo Domažlicím o gól snížit. Vteřinu před koncem prvního dějství se ještě povedlo Janu Macelovi opět navýšit. V druhé dvacetiminutovce nasázeli domácí další tři branky. Zasloužili se za ně Jan Hozák, Michal Svoboda a Marek Čichovský. Dalším střelcem byl Štěpán Říha, ten opět neznatelně snížil ztrátu, kterou kališníci nastříleli v posledním dějství - 10:2.

6.1.Kališnické řady posilují Chalupa a TomanKlubJiž do utkání proti Přerovu zasáhl Lukáš Chalupa původem z Chomutova. Ten do Litoměřic přichází na měsíční hostování. Svého mladšího bratra Matěje však v kališnickém dresu nepotká, neboť ten odešel do ústeckého Slovanu. Lukáš Chalupa odehrál za Piráty letos jedenáct utkání. Během nich si však nepřipsal žádný kanadský bod. Stejnou bilanci má i během jeho šesti zápasů za Kadaň. Druhou posilou je vítkovický junior Radim Toman, který přichází v rámci projektu Dukla. V juniorské extralize za Vítkovice odehrál 22 utkání s bilancí 15 gólů a 24 asistencí. Na svém kontě má i několik prvoligových startů. Dva za Vsetín a čtyři za Havířov. V obou týmech bez bodu.
6.1.Výherní prokletí prolomeno, Litoměřice přehrály BenátkyLTM - BNJ 5:4, 37.kolo | Vít Trubička

To bylo dost povedené. Už od počátku si drželi domácí hokejisté herní převahu, kterou také často dokázali využít. Přestože se hostům povedlo snížit na rozdíl jediné branky, měli domácí po většinu hry navrch. Utkání také okořenily časté potyčky mezi oběma týmy. I v nich však Litoměřice vedly. Poprvé ve vzájemné sérii tak vyhrály v domácím prostředí a prohloubily již dlouhou mizérii svého dnešního soupeře.

5.1.Do Litoměřic se chystají Benátky, naváže Stadion na poslední vzájemnou výhru?LTM - BNJ 5:4, 37.kolo | Vít Trubička

Po dvou vyšších prohrách litoměřického celku čeká na kališníky možnost na reparát. Do Kalich Areny zavítají středočeské Benátky, kterým se rovněž příliš nedaří. Z mnoha posledních utkání se Benáteckým podařilo porazit pouze dvakrát Kadaň. Na hokejisty Litoměřic tedy čeká ideální příležitost zlomit sérii proher. Podaří se jim to? To se dozvíme již v sobotu 6.1. od 17 hodin. Utkání můžete též sledovat prostřednictvím tvcom.cz

4.1.Skvěle zvládnutá první třetina bohužel na výhru nestačilaPRE - LTM 8:3, 36.kolo | Vít Trubička

Přestože měli litoměřičtí skvěle našlápnuto, po úvodní třetině vedli 3:1, dokonce poslali do brány náhradního gólmana Zubrů, nedokázali ale zabránit velkému obratu ze strany Přerova. Na úvod nového roku tak poprvé v sezóně proti soupeřovi z Hané zaváhali.

3.1.Obere Stadion Přerov o body i potřetí?PRE - LTM 8:3, 36.kolo | Barbora KoťováPrvní novoroční utkání sehrají hráči Litoměřic na ledě přerovských Zubrů. Obě předchozí vzájemná utkání vyhrál Stadion. Zubrům se ale aktuálně velice daří a v tabulce jim chybí pouhý bod na čtvrtou Slavii. Podaří se Litoměřicím vyhrát proti Přerovu i napotřetí? Utkání můžete sledovat též na tvcom.cz
2.1.Kryštof Hrabík: Snažím se užít si mistrovství co nejvíceVěra NovotnáJuniorského mistrovství světa v americkém Buffalu se účastní i Kryštof Hrabík. Původem liberecký útočník odehrál první dvě utkání ve čtvrté formaci s Danielem Kurovským a Petrem Kodýtkem. Před duelem proti Bělorusku ho na jeho pozici vystřídal Jakub Lauko. Svůj další start si připsal až ve veledůležitém čtvrtfinále proti Finsku.
30.12.Moje vstřelená branka byla jen slabá náplast, říká Martin KadlecLTM - KLA 1:8, 35.kolo | Jan LuňáčekV posledním domácím zápase proti týmu Kladna nastoupil v dresu litoměřických kališníku útočník Martin Kadlec, který přišel do Litoměřic z pražské Slavie. Ve svém druhém utkání za Litoměřice vstřelil v přesilové hře jedinou branku domácích a pokazil hostujícímu brankáři čisté konto. Martin odehrál ve WSM lize již 245 zápasů a jako zkušený útočník by měl litoměřickému týmu pomoci v několika následujících zápasech.
29.12.Litoměřice se držely, nakonec tlaku neodolalyLTM - KLA 1:8, 35.kolo | Vít Trubička

Skvělý vstup do utkání bohužel nedokázali hráči Stadionu přetavit v gólovou trefu. V počátku méně aktivnější kladenští hokejisté začali čím dál tím více využít své šance. Svou první trefu v litoměřickém dresu si zajistil Martin Kadlec. První start v brance Litoměřic si připsal Adam Wolf.

28.12.Po měsíci doma, zlomí kališníci nepříznivou sérii?LTM - KLA 1:8, 35.kolo | Vít Trubička

Šestizápasová série venkovních utkání je u konce. Po ní Stadion přivítá jednoho z favoritů WSM Ligy kladenské Rytíře. S ním má zatím ze dvou již odehraných zápasů jeden bod. Kališníci budou chtít zcela jistě navázat na středeční zápas v Karlových Varech, z něhož si odvezli též bod po zaváhání v prodloužení. Rytíři ale dokázali předchozí tři zápasy vyhrát. Přeruší Stadion jejich šňůru vítězství a naopak zahájí svou? Utkání začíná v 18 hodin, sledovat jej též můžete prostřednictvím tvcom.cz