Archiv

Posledních 30 článků

21.9.Pojď hrát hokej v LitoměřicíchMiroslav KejmarVe čtvrtek 21. září se v Kalich Areně uskutečnila akce Pojď hrát hokej. Akce se zúčastnilo 42 nadšených dětí, které si zadováděly na ledě. Děti se rozdělily podle bruslařských dovedností do šesti skupin. „Převážně jsme se zaměřili na seznámení se s pobytem na ledě, první krůčky po ledě, jako je padání a vstávání. Měli jsme připravené různé pomůcky, míčky, lano, hrazdičky. Hlavním cílem bylo, aby děti z toho měly radost a prožitek", říká šéftrenér mládeže Vladimír Domin. Celé akce se zúčastnili zkušení trenéři Stadionu Litoměřice napříč všemi kategoriemi a také někteří hráči „A“ týmu. Všem, kteří se akce zúčastnili, ať už jako asistenti nebo trenéři, patří velký dík.
20.9.I přes dramatický závěr byl Frýdek-Místek nad síly StadionuJFM - LTM 5:3, 4.kolo | Barbora KoťováDo utkání nenastoupilo ani jedno z mužstev moc energicky. Ve třinácté minutě padl první gól utkání, o který se zasloužilo mužstvo domácích. Ve druhé třetině bylo vidět mnoho vyloučení a frýdeckomístečtí hokejisté i díky některým přesilovým hrám zvýšili svůj náskok o další tři branky. Litoměřičtí přesto nepřestávali bojovat a v závěru druhé periody vstřelil branku Radek Pilař. Třetí třetina začala být dramatická až v posledních minutách. Na 4:2 snížil Matěj Chalupa a na rozdíl jediné branky o minutu později Jan Veselý. Domácí si však výhru na domácím ledě pojistili, když v poslední minutě zápasu vstřelili svou pátou branku. Po napínavém závěru zápasu tak Stadion podlehl Rysům 5:3.
19.9.Pojď hrát hokej! Čtvrtek od 16:00Miroslav Kejmar

Ve čtvrtek 21.9. od 16:00 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou Stadionu Litoměřice ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádá v Kalich Areně akci v rámci týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!

19.9.Shrnutí výsledků mládeže, 11. - 17.9.2017Vít Trubička
18.9.Uspěje Stadion na ledě Frýdku-Místku?JFM - LTM 5:3, 4.kolo | Barbora KoťováVe středu 20.9. vyrazí Kališníci bojovat o další cenné body do dalekého Frýdku-Místku. V minulé sezóně frýdeckomístecké mužstvo nepatřilo mezi oblíbené soupeře, avšak v posledním vzájemném duelu dokázal Stadion skončit smolné období a soupeře porazil 2:5. Navážou litoměřičtí hokejisté na domácí výhru nad kadaňskými Trhači a dovezou z pomezí Moravy a Slezska do Kalich Areny body?
17.9.Díky spoluhráčům se mi dnes dařilo, konstatoval Matěj ChalupaLTM - KAD 6:3, 3.kolo | Jan LuňáčekJedním z dvougólových střelců proti týmu SK Kadaň se stal v dalším kole WSM ligy mladý útočník plzeňských Indiánů Matěj Chalupa. Hráč s číslem 71 na dresu s kalichem na prsou po celé utkání zaměstnával obranu a strážce svatyně soupeře a měl velký podíl na zisku důležitých tří bodů do tabulky. Matěj je se třemi zásahy momentálně nejlepším střelcem týmu.
17.9.Výhra určitě pozitivní, přesto bych ji nepřeceňoval, míní Radek PavlataLTM - LOV 15:1, 1.kolo | Vít Trubička

Po vysoké výhře v prvním soutěžním zápase rezervního celku Stadionu řekl pár slov jeden z nejproduktivnějších hráčů tohoto zápasu Radek Pavlata, na svém kontě má dva góly a trojici asistencí. Jako jeden ze zkušenějších hráčů nově vzniklého mužstva se rozpovídal o vyhlídkách „B“ týmu pro nadcházející sezónu.

16.9.Druhá výhra v řadě, první domácíLTM - KAD 6:3, 3.kolo | Vít Trubička

Kališníkům se povedlo další vyšší vítězství. Přes první třetinu, ve které Trhači trhali asi nejvíce, se prokousali díky mnoha střeleckým pokusům k vysokému vítězství. Velkou zásluhu mají dvougóloví střelci Matěj Chalupa a Jan Veselý. Hráčům Litoměřic se podařilo již potřetí v této sezóně Trhače porazit a získat další cenné tři body.

15.9.Potřetí proti Kadani, poprvé soutěžněLTM - KAD 6:3, 3.kolo | Vít Trubička

Po vítězném zápase v Prostějově přivítá Stadion v domácím prostředí Trhače. Ty dokázal v letní přípravě porazit v obou zápasech. Poprvé 3:0, podruhé 4:2. Kadaň zatím v dosavadních zápasech WSM Ligy nedokázala zvítězit. Hráči Litoměřic se jistě budou chtít poprvé představit doma vítězně. Od 17:00 si můžete tímto zápasem zpestřit program Litoměřického vinobraní.

13.9.Stadion uspěl na Hané, veze domů všechny body! PRO - LTM 1:4, 2.kolo | Vojtěch MartinekHokejisté Litoměřic ve středu večer napravili sobotní porážku s českobudějovickým Motorem a po skvělém výkonu na ledě Prostějova si připisují do tabulky první tři body! Domácí sice šli díky zásahu Jana Rudovského v šestnácté minutě do vedení, ve druhé části však bylo po brance Matěje Chalupy vyrovnáno. Poslední část pak kališníci úplně ovládli a zásahy Radka Jeřábka, Filipa Jiráska a Aleše Pavlase rozhodli o vítězi utkání.
12.9.První venkovní duel – Stadion zavítá do ProstějovaPRO - LTM 1:4, 2.kolo | Vít Trubička

Po smolné prohře s Motorem České Budějovice čeká na kališníky reparát. V rámci druhého kola se vydají k prvnímu venkovnímu duelu na Hanou. Jestřábi v prvním kole prohráli v hanáckém derby na ledě Přerova 0:2. I oni tedy mají velkou motivaci, podpořenou tím, že se poprvé v sezóně představí v domácím prostředí. Utkání na prostějovském zimním stadionu začne ve středu v 18:00.

12.9.Shrnutí výsledků mládeže, 4. - 10.9.2017Vít Trubička
10.9.Zklamaní z výkonu dnes nejsme, konstatuje Aleš Pavlas LTM - CEB 2:5, 1.kolo | Jan LuňáčekS kapitánským céčkem na prsou vedl litoměřické kališníky do prvního utkání nadcházející sezony 2017 - 18 elitní obránce a opora domácích Aleš Pavlas. Se zkušeným matadorem ledových ploch zimních stadionů jsme krátce hodnotili utkání proti Motoru České Budějovice v útrobách Kalich Areny.
9.9.Stadion dlouho odolával, přesto nakonec favoritovi podlehlLTM - CEB 2:5, 1.kolo | Vít Trubička

První zápas letošní sezóny WSM Ligy byl zprvu zcela vyrovnaný. Stadion dokázal s Budějovicemi držet krok a místy i přehrávat. Tým také velmi podržel brankář Milan Klouček. V samém závěru došly kališníkům síly a Motoru se podařilo definitivně otočit vývoj utkání ve svůj prospěch.

8.9.Na Stadion čeká první soutěžní utkáníLTM - CEB 2:5, 1.kolo | Vít Trubička

Po šesti měsících čeká na hráče Litoměřic další soutěžní utkání. Do Kalich Areny zavítá českobudějovický Motor. Z velké části obměněný tým Litoměřic vyjede k utkání po šestizápasové přípravě, v nichž poměřil síly s dalšími účastníky WSM Ligy, převážně ze severozápadu Čech. Utkání s jedním z favoritů WSM Ligy, který pro nadcházející sezónu opět vyhlásil extraligové ambice, začíná v 17:00.

7.9.Letní příprava je za námi – jak si v ní hráči vedli?Vít Trubička

Díky neodehranému zápasu proti Klatovům se kališnická příprava ztenčila na sedm zápasů, ve kterých hráči Litoměřic poměřili síly s dalšími celky hrajícími WSM Ligu. Kališníci dokázali třikrát zvítězit, jednou prohrát v prodloužení a třikrát prohrát. Ve třech dvojzápasech se utkali s Kadaní, Ústím nad Labem a Benátkami nad Jizerou. Jedinkrát sehráli duel s Karlovými Vary.

4.9.Utkání proti SHC Klatovy je zrušeno!KlubPoslední přípravné utkání proti týmu SHC Klatovy je zrušeno. Důvodem je marodka domácích hráčů.
30.8.Hokejisté Litoměřic v Galerii Na Soutoku od 16:00RedakceSedmého září bude Galerie Na Soutoku v Litoměřicích patřit všem dětem a fanouškům oddílu HC Stadion Litoměřice. "Připravili jsme si pro Vás zábavné sportovní odpoledne, které bude plné ledního hokeje. Představíme Vám celý kádr A týmu HC Stadion Litoměřice před startem hokejové ligy, ukážeme nové dresy a chybět nebudou soutěže," říká za Galerii Na Soutoku marketingový manažer Karel Schön. "Připraveny budou také soutěže pro všechny návštěvníky našeho obchodního centra, kde si každý bude moci vyzkoušet střelbu na branku, pokusit se překonat brankáře HC Stadion Litoměřice a pro děti budou připravené sladké odměny. Chybět nebude také soutěž o dres HC Stadion Litoměřice," doplňuje informace Karel Schön.
29.8.I přes dramatický závěr Stadion Trhače deklasovalKAD - LTM 2:4, 0.kolo | Vít TrubičkaZápas tří naprosto různých třetin, tak by se dal charakterizovat dnešní výkon kališníků i Trhačů ve vzájemném střetnutí. Vyrovnanou, bezgólovou první třetinu vystřídala gólová smršť Litoměřických ve třetině druhé. Závěr utkání patřil vzájemné přestřelce mezi oběma celky. Přesto dokázaly Litoměřice Kadaň i ve druhém vzájemném duelu v rámci letní přípravy přehrát.
27.8.Stadion míří do Kadaně, poradí si s Trhači i napodruhé?KAD - LTM 2:4, 0.kolo | Barbora KoťováLetní přípravné zápasy jsou skoro u konce. Stadion čeká druhé utkání proti kadaňským Trhačům, které v minulém vzájemném zápase dokázal porazit v litoměřické Kalich Areně 3:0. Povede se Kališníkům navázat na výhru v Benátkách na Jizerou a porazit Kadaň i po druhé?
27.8.Věřím, že angažmá v Litoměřicích mi pomůže k nominaci na mistrovství světa, říká Agáta SarnovskáVít Trubička

Na reprezentační kemp žen do osmnácti let, který se, jako již tradičně, konal na zimním stadionu v Roudnici nad Labem, vydala i hráčka litoměřického mladšího dorostu Agáta Sarnovská. Tým vedený Pavlem Zuziakem zde odehrál dvojici utkání proti mužstvům starších dorostenců Litoměřic a Kralup nad Vltavou. Oba však smolně prohrál. Agáta se poté rozpovídala nejen o svém reprezentačním působení, ale i o svých klubových plánech.

24.8.Kališníci vrací úder, na ledě Benátek zvítězili 2:5BNJ - LTM 2:5, 0.kolo | Barbora KoťováLitoměřicím se v odvetě proti Benátkám nad Jizerou dařilo od samého začátku. Hned v druhé minutě první třetiny se dostal Stadion do vedení zásluhou Jiřího Jebavého. V závěru třetiny přišly ještě další dva góly. Na 0:2 zvýšil David Šesták, pouhou minutu poté se ale domácí dokázali také gólově prosadit a snížili na 1:2. Ve druhé periodě přišlo stejně jako v té první mnoho vyloučení. Tým Benátek využil jednu z přesilových her a srovnal skóre, Litoměřičtí se ale ničeho nezalekli a o pár minut později hostům vedení vrátil Dominik Málek. Ve třetí třetině se náskok Stadionu zvýšil hned o dvě branky. První vstřelil Jan Strejček a o další gól se zasloužil Josef Stříbrný. Litoměřice tak Benátkám nasázely hned pět branek a oplatily jim tak těsnou prohru z minulého vzájemného přípravného utkání.
23.8.Na kališníky čeká odveta proti BenátkámBNJ - LTM 2:5, 0.kolo | Vít Trubička

Po těsné prohře s ústeckým Slovanem se Stadion vydá k dalšímu venkovnímu utkání. Jeho soupeřem budou středočeské Benátky nad Jizerou, proti nímž již v přípravě nastoupil. Předchozí duel byl velmi bojovný a oba týmy držely hru až do posledního dechu. Až v prodloužení strhl vedení na svou stranu benátecký Kryštof Hrabík. Litoměřičtí hokejisté tedy mají svému soupeři co oplácet.

23.8.Chtěl bych se dostat do týmu Stadionu, přeje si Vojtěch KomárekJan Luňáček V utkání proti týmu z Ústí nad Labem se v litoměřickém dresu představila další nová posila do týmu kališníků. V útoku nastoupil vysoký útočník a mládežnický reprezentant z pražské Sparty Vojtěch Komárek. V dresu domácího týmu se mu v přípravných zápase daří. Po utkání proti Kadani skóroval i v duelu proti Lvům z Ústí.
22.8.Aktuální zprávy z nové sezónyMiroslav KejmarZačátek dalšího ročníku WSM Ligy se nezadržitelně blíží. V průběhu hokejové přestávky doznala nejen soutěž významných změn. Tou nejzásadnější je uzavření druhé nejvyšší soutěže směrem dolů. Soutěž se tedy bude postupně rozšiřovat. Další velmi zásadní novinkou je zrušení předkola play off, což znamená, že osm týmů postupuje do vyřazovacích bojů, zbylých šest týmů končí po základní části, tedy 24. února. Uvnitř článku naleznete nejen informace ve změnách v soutěži, ale také informace o aktuální situaci v "A" týmu.
22.8.Přes bojovný výkon Stadion Slovanu podlehlLTM - UNL 3:4, 0.kolo | Vít TrubičkaOd počátku hry se Stadion snažil vzdorovat ústeckému tlaku a v určitých pasážích hry s ním dokázal hrát vyrovnaně. Utkání proto zejména v třetí třetině připomínalo výraznou přestřelku mezi oběma celky. Hru Litoměřic výrazně oživili Jaroslav Dvořák s Vojtěchem Komárkem. Přesto Stadionu v závěru i díky přesilovkám docházel dech a Slovan dokázal vývoj otočit ve svůj prospěch.
21.8.Druhé přípravné derby sezóny, do Kalich Areny zavítá ústecký SlovanLTM - UNL 3:4, 0.kolo | Vít Trubička

První polovina letošní letní přípravy Stadionu je za námi. Na kališníky čekají víceméně jen odvety s týmy, jež již vyzvali. Prvním takovým týmem je Slovan Úst nad Labem. Ústečané zvládli první zápas na svém ledě lépe a dokázali Litoměřice díky trefě Davida Merty porazit. O to větší motivace však na litoměřický celek čeká.

17.8.Stadion neuspěl na ledě Energetiků KVA - LTM 4:2, 0.kolo | Miroslav KejmarVe čtvrtek v podvečer nastoupili Litoměřice k dalšímu přípravnému utkání na ledě Karlových Varů, nováčka WSM Ligy. Energetici již od začátku vířili aktivitou a po devatenácti vteřinách se ujali vedení. Energie si celé utkání držela náskok, který se jí i přes mohutné dotahování Litoměřic podařil udržet.
16.8.Litoměřice jedou k dalšímu zápasu venku, prověří je Karlovy VaryKVA - LTM 4:2, 0.kolo | Jiří Novák

Ještě před pár měsíci patřily Karlovy Vary k české hokejové elitě v extralize, ale po nezvládnuté baráži tým čeká druhá nejvyšší soutěž. A mezi jejich soupeře budou patřit i Litoměřice, s kterými odehrají čtvrteční přípravný zápas na domácím ledě.

16.8.Blížil se konec utkání a já nechtěl přijít o nulu, říká Martin MichajlovJan LuňáčekV brance litoměřických kališníků se v utkání proti tradičnímu soupeři z Kadaně postavil domácí odchovanec Martin Michajlov. Martin v posledních sezonách nastupoval v týmu Děčína, kde sbíral zkušenosti se seniorským hokejem. A že se mu daří předvedl i před svými fanoušky. Z domácího ledu odešel po výborném výkonu s čistým kontem bez obdržené branky.