Archiv

Posledních 30 článků

24.7.Stadion poprvé na ledě! Miroslav KejmarV pondělí ráno začala "A" týmu druhá část přípravy na novou sezónu. Před devátou ranní se sešla většina hráčů a zahájili trénink v tělocvičně. Na srazu chyběl pouze Aleš Pavlas a Vítězslav Bílek, kteří se k týmu připojí v úterý. Následoval dobrovolný trénink na ledě na zapracování, kde bylo devatenáct hráčů a dva brankáři.
24.7.Michal Chmel: Chci se dobře ukázat a získat v Litoměřicích místoJiří NovákNestává se často, aby o angažmá v prvoligovém klubu usiloval hráč, jenž poslední roky strávil v hokejově vyspělé zahraniční zemi. Brankář Michal Chmel (21 let) oblékal šest let dres švýcarského týmu Ambri-Piotta a nyní je na zkoušce v Litoměřicích. V klubu, kde hokejově vyrostl.
21.7.Kontrola nenašla žádné nedostatkyKlubStejně jako každý rok, tak i na konci minulé sezóny proběhla veřejnosprávní kontrola, jejímž předmětem byla kontrola účelnosti a efektivnosti vynaložených finančních prostředků poskytnutých Městem Litoměřice na rok 2016. Výsledkem této kontroly je, že ze strany Stadionu byly dodrženy podmínky stanovené ve smlouvě o dotaci.
17.7.Jan Fišera o spolupráci s ČSLH a dalším vývoji litoměřického hokejeMiroslav KejmarPřed nadcházející sezónou byl vyzpovídán generální manažer litoměřického klubu Jan Fišera. Otázky padaly zejména na nový projekt Stadionu a ČSLH a jeho výhody pro litoměřický hokej jako takový. Další velmi důležité téma byl vývoj litoměřické mládeže, v nichž se během letní přestávky udály podstatné změny.
14.7.Posily pod drobnohledem – Jaká byla jejich minulá sezóna?Vít TrubičkaV letní přestávce opustilo kališnický kádr velké množství hokejistů díky ukončení těsné spolupráce s Mountfieldem HK, chybět budou především tahouni loňského kádru Lukáš Nedvídek, Ondřej Kopta a gólmanská jednička Jaroslav Pavelka. Namísto nich již však přišly některé náhrady a další zcela jistě dorazí. Zatím si ale pojďme rozebrat posily již příchozí.
1.7.Foto soutěž o nový dres začíná!Miroslav KejmarStejně jako minulý rok, tak i letos spouštíme soutěž o nejlepší letní fotku. Výherce vybraný fanoušky získá nový dres Stadionu na sezónu 2017/2018. Uzávěrka bude 31. srpna 2017, kdy následně zveřejníme vaše příspěvky na Facebook.
29.6.Letošní letní příprava je jedna z nejtěžších, co jsem zažil, konstatuje Josef Stříbrný Barbora KoťováLetní příprava je v plném proudu a k litoměřickému hokejovému týmu se přidalo hned několik posil z extraligového Litvínova. Krátký rozhovor o loňské ale i nadcházející sezóně nám poskytl dvacetiletý litvínovský odchovanec Josef Stříbrný.
22.6.Spolupráce ČSLH a Stadion Litoměřice! Miroslav KejmarČtvrteční tisková konference v hokejové síni slávy přinesla oficiální zahájení spolupráce mezi Stadionem Litoměřice a ČSLH. Od celého projektu si všichni slibují vetší zapojení mladých hráčů do dospělého hokeje. Účastníci programu zůstanou i nadále hráči klubu, s nímž mají uzavřenou profesionální smlouvu, přičemž ČSLH a Litoměřice ponesou náklady, související s jejich pobytem a působením v mužstvu.
17.6.Staň se redaktorem Stadionu a ochutnej zákulisí hokeje!Miroslav Kejmar

Rok se s rokem sešel a kališnická redakce opět hledá posily do svých řad. Zajímáš se o litoměřický hokej a chceš si přivydělat? Máš zájem nahlédnout do zákulisí Stadionu? Pak možná hledáme právě tebe!

Kontakt: m.kejmar@hclitomerice.cz

16.6.Přípravná utkání zahájí Stadion na ledě ÚstíMiroslav KejmarStejně jako tomu je před každým začátkem soutěže, tak i letos začnou Litoměřice sezónu přípravnými zápasy. Jako první pojedou kališníci na led rivala do Ústí, kde se představí 8. srpna. První domácí utkání odehraje Stadion 10. srpna od 18:00 a soupeřem budou Benátky n. Jizerou. Na srpen mají Litoměřice zatím naplánováno sedm utkání s tím, že ještě nějaké může přibýt.
15.6.Začíná prodej permanentek KlubV pondělí 19. 6. 2017 bude zahájen prodej permanentních vstupenek na novou sezónu WSM Ligy.
13.6.WSM Liga zná svůj systém a rozlosováníTisková zprávaNa úterním (13. 6.) Aktivu WSM Ligy byla stanovena definitivní podoba letošního ročníku. Soutěž odstartuje v sobotu 9. září, základní část bude mít 52 kol a končí 24. února 2018.
5.6.Běh pro hospic vynesl více než 300 tisíc! Miroslav KejmarV sobotu 3. června se konal Běh pro hospic, kterého se zúčastnili také hráči A týmu. Celá tato benefiční akce vynesla hospicu svatého Štěpána přes 300 tisíc korun. Na tříkilometrovou trať vyrazili také hokejisté Stadionu, ze kterých byl nejúspěšnější Vojtěch Kulda, který obsadil třetí místo. Celé akce účastnilo přes 600 běžců.
1.6.Nabitý sobotní program pro StadionMiroslav KejmarV sobotních dopoledních hodinách čeká některé hráče A týmu Běh pro hospic. Konkrétně to budou Ondřej Smetana, Pavel Zajan, Ondřej Sýkora a Vojtěch Kulda. Start hráčů proběhne v 10:35 a poběží tříkilometrovou trať. Další akcí, kterou podporuje Stadion, je Den dětí na litoměřickém koupališti. Ten startuje v 10:00 a budete si tam moci tradičně zastřílet na branku, kterou budou bránit mladí brankáři Stadionu.
17.5.Vítězslav Bílek se vrací do Litoměřic! Miroslav KejmarOpěvovaná spolupráce Kalla – Bílek bude znovu navázána. Střelec největšího kalibru podepsal se Stadionem smlouvu. Loňskou sezónu strávil ve slovenském Martinu, kde kvůli onemocnění odehrál pouze deset zápasů.
15.5.„Půjde hlavně o výchovu mladých hráčů“, poodkrývá nový projekt hlavní trenér StadionuMiroslav KejmarMiloš Říha mladší i nadále bude působit jako hlavní trenér u litoměřického A týmu a zároveň povede jako asistent reprezentaci do 19 let. Bude mít kompletní přehled o mladých hráčích, jelikož se chystá projekt, který by měl přivést reprezentační hráče právě do Litoměřic.
9.5.Stadion začíná letní přípravu! Miroslav KejmarHráči Stadionu Litoměřice v úterý 9. května oficiálně začali letní přípravu. V Kalich Areně se objevilo celkem šestnáct hráčů a další se připojí v průběhu týdne. Trenéři mohli přivítat známé tváře jako je např. Jaroslav Kalla, Aleš Pavlas nebo Jiří Jebavý.
3.5.Stadion zahajuje přípravu na WSM LiguKlubV úterý 9. 5. začne „A“ tým Stadionu přípravu na osmou sezónu ve druhé nejvyšší soutěži. Hráče přivítá trenérská dvojice Miloš Říha – Daniel Tvrzník.
24.4.Změny ve WSM Lize! Miroslav KejmarWSM Liga dozná několika změn v následující sezóně. Že bude nově nesestupová a postupně se bude rozšiřovat je už známá věc. Nejžhavější novinky se však odehrály v uplynulých dnech a týdnech. Nově budou hrát WSM Ligu VHK ROBE Vsetín , který nedávno postoupil z druhé ligy, a také HC Energie Karlovy Vary! Karlovarští neuspěli v baráži o Tipsport Extraligu a skončili na prvním nepostupovém místě. Naopak do Extraligy po dvanácti letech postoupila Dukla Jihlava!
19.4.Čtvrťáci na Easter Cupu obsadili šesté místoMiroslav KejmarHráči ročníku 2007 se ve dnech 13. 4. – 16. 4. zúčastnili mezinárodního Easter Cupu. Již šestnáctý ročník tohoto turnaje hostil nedaleký Most, kde se zúčastnilo sedmnáct týmů, z čehož šest jich bylo zahraničních. Čtvrťáci vybojovali celkové šesté místo a Tereza Plosová si odvezla cenu pro nejrychlejšího bruslaře.
7.4.Itálie svědčí Kališníkům! Sedmáci také přivezli zlato.Miroslav Kejmar Na závěr hokejové sezóny absolvoval hokejovým tým sedmé třídy 1. ročník mezinárodního turnaje „EASTER BUNNIES PINZOLO ICE CUP 2017“ v italském alpském středisku Pinzolo. Turnaje se vedle litoměřického týmu zúčastnilo dalších šest týmů z Itálie, Rakouska, Německa a České republiky. Kališníci ročníku 2004 si na turnaji vedli znamenitě, a po utkáních základní kvalifikační skupiny se probojovali až do finále, ve kterém po vítězství nad rakousko-slovenským týmem ICEHAWSKS nakonec celý turnaj ovládli.
3.4."Cíl jsme nesplnili, ale dali jsme do toho všechno", říká po sezóně Martin TvrzníkMiroslav KejmarŠéftrenér litoměřické mládeže zažívá zatím nejlepší léta své trenérské kariéry. Před dvěma lety společně s Janem Fišerou dovedl juniory do baráže o DHL Extraligu. Letos došel do stejné fáze s mladším dorostem. Bohužel oba pokusy byly neúspěšné, ale známé pořekadlo tvrdí "do třetice všeho dobrého". Tak uvidíme, jak dopadne jeho třetí pokus.
2.4.Kalich Cup 2017 je za námi, jak dopadl?Barbora KoťováKalich Cupu 2017 se zúčastnilo osm mládežnických týmů, sedm z České republiky a jeden z Dánska. Jak celý turnaj dopadl a jak ho hodnotí trenér litoměřického mladšího dorostu Martin Tvrzník a hlavní organizátor Bohumil Klepetko?
2.4.Páťáci ovládli turnaj v ItáliiMiroslav Kejmar Tým mladších žáků ročníku 2006 se zůčastnil mezinárodního hokejového turnaje v Itálii, v městečku Pinzolo od 24.3.-26.3.2017. Na turnaji kluky podporovala mohutně početná skupina rodičů, kteří turnaj pojali jako kulturně-společenské rozloučení se sezónou a patří jim velké díky za podporu i fandění neb mají velký podíl na společném úspěchu. Celý turnaj gradoval velkým finále, ve kterém litoměřičtí hráči porazili Brisk Team 5:4 po nájezdech.
30.3.Odstartoval Kalich Cup!Miroslav KejmarDnešním dnem začal turnaj mladšího dorostu Kalich Cup. Zúčastní se ho osm týmů, z čehož je jeden z Dánska. Dnešním odpolednem turnaj začal utkáním mezi Litoměřicemi a Pardubicemi „B“. Kališníci jednoznačně zvítězili a připsali si první body do tabulky.
27.3.Kouzlo domácího prostředí pohaslo – mladší dorost se nedokázal rozloučit vítězněLTM - TRM 5:6, 0.kolo | Vít Trubička

Dnešní zápas byl pro svěřence Martina Tvrzníka posledním v letošní sezóně. Do Kalich Areny zavítala postupující Třemošná. Přestože bylo již vše rozhodnuto, byl i dnes k vidění velice atraktivní hokej a zejména v první třetině famózní přestřelka. Ani velká snaha však kališníkům nepřinesla vítěznou derniéru, naopak Třemošná si ještě více oslavila vítězství v ELIOD Lize mladšího dorostu.

20.3.Shrnutí výsledků mládeže, 13. - 19. 3. 2017Vojtěch Martinek
15.3.WSM Liga je nově nesestupová. Postupně se bude rozšiřovatMiroslav KejmarJak už jste asi zaregistrovali, WSM Liga mění svůj formát a nově je nesestupová. Zároveň se také odsouhlasilo postupné rozšiřovaní, které bude trvat minimálně tři roky a poté celý proces ČSLH vyhodnotí a rozhodne o případném pokračování či zrušení nového systému. Co to však znamená pro Litoměřice a celou ligu?
15.3.Junioři se ruší, starší dorost se rozšíří! Miroslav KejmarDlouho očekává změna je tu! Liga juniorů se ruší, místo ní vzniknou Litoměřice "B". Ty budou hrát krajský přebor stejně jako Ústí nad Labem "B" a bývalé juniorské celky. Starší dorost čeká rozšíření ze současných dvou ročníků na tři.
14.3.Projekt s Nadací ČEZ úspěšně zakončenNa konci sezóny 2016/17 byl ukončen projekt Podpora rozvoje mládežnického hokeje na Litoměřicku, který byl podpořen Nadací ČEZ částkou 500.000 Kč. Dalších 300.000 Kč zajistil z vlastních zdrojů klub.